Lula nazywa Bolsonaro nieodpowiedzialnym bez zaangażowania w Brazylię

Papież Franciszek wzywa do piękna opartego na różnorodności wszystkich

Na spotkaniu w São Paulo z przedsiębiorcami i drobnymi przedsiębiorcami Lula oznajmił, że południowoamerykański gigant jest obecnie w gorszej sytuacji niż w 2003 roku, z większym głodem, większym bezrobociem, niższymi pensjami i brakiem tanich odsetek na finansowanie inwestycji.

Twierdził, że wszystko poszło na marne i że jedyną rzeczą, której nie zrobił, była „niegrzeczność i brak szacunku prezydenta republiki, który wydaje się żyć na innej planecie, a nie tutaj”.

W swoim wystąpieniu podkreślił, że rząd powinien wziąć pod uwagę kontekst pandemii Covid-19 i poważnie potraktować renegocjacje, aby firmy nie umierały z powodu zadłużenia zaciągniętego w tym okresie.

Podkreślił, że nawet przyszłość może się spodziewać „zrobimy coś nowego, ale nie możemy pozwolić umrzeć z długów zaciągniętych przez pandemię”.

Wsłuchując się w zeznania biznesmenów, przedstawiciel PT podkreślił, że trudności i trudności należy rozwiązać, oraz podkreślił znaczenie Banku Brazylii i innych przedsiębiorstw zajmujących się finansami publicznymi dla małych przedsiębiorstw.

Doprecyzował, że formuła wyborcza do głosowania 2 października z byłym gubernatorem Geraldo Alcminem (jego zastępcą) to małżeństwo, które łączy 16 lat administracji w najbogatszym państwie z 8 latami najlepszych rządów w kraju.

„Brazylia nie może pozostać mała. Kiedy opuściliśmy prezydenturę, ten kraj się rozwijał. Brazylia była szanowana, była międzynarodowym mistrzem. Dziś ten kraj jest pariasem. Zasadzka i nie chcę rządów. ”.

Tego samego dnia Lula udzielił również wywiadu Radiu Super w stanie Minas Gerais (południowy wschód) i ponownie skrytykował Bolsonaro, który wyraził swoje zirytowanie podczas zaprzysiężenia nowego przewodniczącego Najwyższego Trybunału Wyborczego Alexandre’a. de Moraes. .

Bolsonaro wielokrotnie słyszał słowo „demokracja”, słyszał też wiele krytyki autorytaryzmu i fake newsów. On był bardzo zły. „Każde przemówienie, które mówi o demokracji, ma widoczną twarz wstydu” – powiedziała Lula.

Zapytany, jak zdobyć więcej głosów wśród ewangelicznych wyborców, były konwerter mechaniczny odpowiedział, że nie żąda władzy od frakcji religijnej. Jestem kandydatem narodu brazylijskiego. Chcę traktować ewangelików na równi z katolikiem, muzułmaninem i Żydem”.

Wskazał, że nie chcę prowadzić świętej wojny w tym kraju, ani tworzyć konkurencji między religiami.

jcm / ocs

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.