Lula potwierdza, że ​​Bolsonaro boi się Brazylijczyków

Papież Franciszek wzywa do piękna opartego na różnorodności wszystkich

„Rozumiem, dlaczego Pozzo (Bolsonaro) boi się elektronicznej urny wyborczej, bo boi się głosowania. Bo nie jest godny (tego ludu)” – zauważył Lula w swoim wystąpieniu podczas publicznej prezentacji „Zawsze razem dla Rio” w mieście Rio de Janeiro.

Poruszony lekcjami matki i podekscytowany ogromną liczbą ludzi zgromadzonych w regionie Cinelandia w Rio de Janeiro, miejscu największych demonstracji ludowych w historii miasta, były przywódca związkowy wyraził chęć rządzenia Brazylią, aby załatwić sprawy . Cariocas i wszyscy Brazylijczycy.

„Wątpię, czy w całej swojej historii stan Rio de Janeiro otrzymał od jakiegokolwiek prezydenta republiki ilość środków, jaką Partia Pracy (Partia Pracy) włożyła w ten stan” – powiedział.

Zapytał: „Dlaczego to zrobiliśmy? Ponieważ Rio de Janeiro jest tak ważne dla Brazylii, a Rio de Janeiro nie może pozostać w kioskach tylko z powodu przemocy, tylko z powodu zabłąkanych kul, tylko z powodu śmierci córek, braci, ojców i biednych” – odpowiedział.

Były prezydent uważa, że ​​przemoc ma kilka przyczyn, ale najważniejszą z nich jest brak państwa.

„Gdyby miasto miało pracę, dobrą szkołę, dobre zdrowie, teren rekreacyjny, kulturę, dobrą wodę i oczyszczanie ścieków, nie miałoby połowy przemoc Rio de Janeiro.

Lula zauważył, że różnica między jego rządem a rządem Bolsonaro polega właśnie na przekonaniu, że Brazylia może być wielka, jeśli kraj ten wierzy i wspiera ludność oraz dokonuje inwestycji.

„Teraz zadaj sobie pytanie, ile zainwestowano w to powszechne ludobójstwo w Rio de Janeiro. Zadaj sobie pytanie, jaką wspaniałą pracę wykonał. Jaka była szkoła artystyczna, uniwersytet, który zrobiłeś? Jakie pieniądze włożyłeś na zdrowie? Nic, Nic, nic. Po prostu chce się wycofać – skrytykował, odnosząc się do nalegań byłych wojskowych na prywatyzację dziedzictwa narodowego.

W godzinach porannych liderzy społeczności z Rio spotkali się z Lulą, a dwa główne postulaty to skuteczna polityka bezpieczeństwa publicznego i walka z głodem.

Matki ofiar przemocy policyjnej mówiły o znaczeniu ograniczenia rozejmów i śmiertelności dla funkcjonariuszy organów ścigania.

Z szacunkiem były prezydent obiecał, że w swoim przyszłym rządzie postawi na pierwszym miejscu obecność państwa w slumsach z usługami kulturalnymi, edukacyjnymi i zdrowotnymi.

samochód / ocs

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.