Lula potwierdził, że Bolsonaro zapłaci za śmierć Covid-19 w Brazylii – Prensa Latina

Lula potwierdził, że Bolsonaro zapłaci za śmierć Covid-19 w Brazylii - Prensa Latina

Bolsonaro nie uniknie poczucia winy. Lula powiedział w wywiadzie dla TV Forum: „ Może teraz nie zadziała, a może jutro, ale ważne jest, aby prezydent wziął odpowiedzialność za bardzo ważną część osób, które zmarły.

Sprecyzował, że były wojskowy nie był tym, że ich zabił. Nie uratował ich, ponieważ był nieodpowiedzialny.

Założyciel Partii Pracy potępił, że „społeczeństwo, które opłakuje 450 tysięcy zmarłych, nie może zobaczyć prezydenta jadącego na motocyklu bez złożenia kondolencji w żałobie tysięcy rodzin w jego kraju”.

Powołując się na Sejmową Komisję Śledczą oceniającą administrację rządową w obliczu pandemii, były lider związkowy podkreślił, że Bolsonaro nie może pozostać bezkarny za przestępstwa odpowiedzialności.

W wywiadzie Lula skrytykował również prywatyzację Eletrobras, inicjatywę zatwierdzoną przez Izbę Reprezentantów.

Śniło mi się, że Eletrobras ma taką samą wagę jak Petrobras (firma naftowa). Powiedział, że poprzez spółki publiczne tej wielkości stworzyliśmy Luz Para Todos (program utworzony w 2003 r. W celu zaopatrzenia rodzin w energię elektryczną na obszarach wiejskich).

„Która prywatna firma da światło prawie 20 milionom rodzin?” – zapytał – „i ostrzegł, że prywatyzacja jeszcze nie przeszła przez Senat i społeczeństwo musi tego zażądać”.

Gdyby projekt Electric Company został przyjęty w Senacie, byłaby to pierwsza poważna nacjonalizacja rządu Bolsonaro.

Środek został przekazany parlamentowi osobiście przez byłego szefa armii 23 lutego w ramach jego ambitnego liberalnego programu gospodarczego.

Przed zatwierdzeniem w Izbie Reprezentantów Lula ostrzegał przy okazji, że takie podważanie zagroziłoby suwerenności i bezpieczeństwu energetycznemu Brazylii.

W wiadomości na Twitterze były przywódca związku powiedział, że Bolsonaro będzie sprzedawać Eletrobras „za cenę bananów” i „to kolejna zbrodnia przeciwko narodowi Brazylii i przyszłości naszego kraju”.

Podkreślił, że odebranie obywatelstwa Eletrobras „oznacza przekazanie bezcennego dziedzictwa na talerzu”.

Model prywatyzacyjny przewiduje emisję nowych akcji, które będą sprzedawane na rynku bez udziału spółki, co oznacza utratę kontroli nad akcjami z prawem głosu, którymi obecnie dysponuje związek.

ga / ocs

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *