Lula: Środki na rzecz równości rasowej w celu spłaty historycznego długu Brazylii

Lula: Środki na rzecz równości rasowej w celu spłaty historycznego długu Brazylii

„Chcemy po prostu zmienić rzeczywistość społeczeństwa demokratycznego” – powiedziała Lula podczas ceremonii, która odbyła się w Pałacu Planalto, siedzibie władzy wykonawczej, z okazji Narodowego Dnia Świadomości Czarnych.

Pakiet 13 działań przedstawiony przez Ministra Równości Rasowej Aniel Franco w połączeniu z 10 tekami ministerialnymi i innymi organizacjami obejmuje krajowe programy i kwalifikacje dla regionów Quilombola (afro-brazylijski), wymianę stypendiów i umowy o współpracy.

Ponadto międzyresortowe grupy robocze i inne inicjatywy gwarantujące lub rozszerzające prawa do życia, integracji, pamięci, ziemi i odszkodowania.

„Wszystko, co teraz podpisujemy, to tak, jakbyśmy sadzili drzewo. Aby to drzewo odniosło sukces, należy je zasadzić. Trzeba dolać wody. Musi być słońce. Musisz mieć nawóz. Podkreślam, że jesteście nawozem dla sukcesu polityki publicznej.

Zaznaczył, że parafowane akcje „aby mogły być kontynuowane, nie mogą przestać pobierać opłat za proces”.

Wyjaśnił, że „nie różnimy się skórą, włosami i ubraniem. Ponieważ jesteśmy braćmi. „Pochodzimy od tego samego ojca, żyjemy na tej samej planecie i mamy krew tego samego koloru”.

Powtórzył, że chodzi o odbudowę i „odłożenie tego, co zostało zabrane”, jak podsumował założyciel Partii Pracy.

Co roku 20 listopada w Brazylii upamiętnia się śmierć Zombie de los Palmares w 1665 roku, niewolnika, który wraz ze swoim towarzyszem Dandarą został przywódcą quilombo de los Palmares.

Ten dzień wzywa także do działań mających na celu uwypuklenie walki Czarnych z dyskryminacją rasową i nierównością społeczną, które nadal panują w południowoamerykańskim gigantie.

Oficjalne statystyki pokazują, że czarni w kraju (54 procent populacji liczącej około 213 milionów ludzi) stanowią mniejszość, między innymi w zawodach, szkolnictwie wyższym i zarobkach.

Ale oni stanowią większość w więzieniach, bezrobociu, biedzie i odsetku ofiar morderstw.

Badanie wykazało, że spośród 4219 osób zabitych przez policję w ośmiu stanach w 2022 r. 2700 to osoby rasy czarnej lub rasy mieszanej, co stanowi 65,7% ofiar śmiertelnych w Brazylii.

Według danych Sieci Obserwatoriów Bezpieczeństwa Centrum Studiów nad Obywatelstwem i Bezpieczeństwem, patrząc wyłącznie na osoby o zadeklarowanym kolorze/rasie, odsetek zgonów wśród osób rasy czarnej wzrasta do 87,4%.

mgt/ocs

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *