Lupin jest za nami. Oto inne ciekawe filmy i seriale o złodziejach, oszustwach i skakaniu.

Nowe odcinki „Lupina” podbiły Netflix, ponownie zajmując pierwsze miejsce na liście najpopularniejszych produkcji. Fani serialu doceniają uczucia związane ze zdumieniem, działaniem i niepewnością. Pokazywanie serialu Netflix może nas rozczarować, postanowiliśmy zbierać podobne produkcje związane z aspektami złodziei dostępne w serwisach VOD.

Kolejne odcinki serialu „Lupin” mają szansę pobić rekord na pierwszą część sezonu. W mgnieniu oka produkcja po raz kolejny znalazła się na szczycie listy najchętniej oglądanych tytułów na Netflixie. Dla tych, którzy cenią sobie opowieści o złodziejach, oszustwach, skokach, kradzieżach i snuciu planów, postanowiliśmy wybrać najciekawsze produkty związane z tą tematyką, które można znaleźć w dostępnych w Polsce usługach wideo na żądanie. Oczywiście jego formuła jest trochę inna (niektóre to typowe filmy tego gatunku) robot, inne – pełnoprawne thrillery), ale wiąże się z emocjami związanymi z napiętą obserwacją rozgrywającej się na ekranie akcji, snuciem wielkich planów głównych bohaterów, akcją pełną niespodzianek i napięć.

Lupin: Podobne filmy i seriale są dostępne w usługach wideo na żądanie

stężenie

Opowieść o oszustach, jeden z nich, grany przez Willa Smitha, to prawdziwa legenda, mistrz w swoim fachu. Bohaterowie planują i wykonują kolejną świetną akcję (i jak to często bywa drybling, ale kogo to obchodzi?) oraz ostatni i najważniejszy skok. To jeden z tych prostych i zabawnych profesjonalnych filmów aktorskich, które mogą być świetną zabawą, o ile zawiesisz niedowierzanie.

Do obejrzenia: Netflix.

Jest mało prawdopodobne, aby ktokolwiek był zaskoczony obecnością tego tytułu na liście. Hiszpański hit, bijący rekordy publiczności jako „Lupin”. Oczywiste jest, że subskrybenci platformy uwielbiają historie kryminalne i przesadzone, niezależnie od kraju, w którym zostały wyprodukowane. Mamy zwroty akcji, retrospekcje, zabawne sceny i komentarze społeczne. Czego potrzebują miłośnicy francuskich złodziei?

Do obejrzenia: Netflix.

białe kolory

Główny bohater serii jest jednym z najlepszych i najzdolniejszych fałszerzy na świecie, pomagającym FBI łapać najmądrzejszych przestępców. Oczywiście nie za darmo, ale za wolność. W spektaklu nie brakuje ostrych zwrotów akcji, efektownych akcji o przerysowanym charakterze oraz wielu ciekawych sytuacji i sytuacji, które zamknęły się w sześciu dobrze przyjętych przez publiczność sezonach.

Zobacz: kanał +.

gorączka

Nieco inny film (bardzo dobry…), ale nie mogę nie wspomnieć o jednym z najlepszych profesjonalnych filmów o złodziejach w historii. Malarstwo Michaela Manna nie zapewnia standardowej rozrywki i nie uwodzi realizacją abstrakcyjnych pomysłów: ten film zaskakuje oryginalnością. Na brak emocji nie będziecie narzekać – są tu skuteczne ataki i pościgi, ale też starannie napisana warstwa psychologiczna (kusi wtopić się w słynną filmową scenę w połowie rozmowy, ale postanowiłem nie być zbyt przewidywalny).

Obejrzyj na: Amazon Prime Video.

Popularny i uwielbiany serial Sherlock to oczywiście serial kryminalny, ale wiele komedii detektywistycznych kojarzy tę produkcję z Lupinem, nie mówiąc już o tym, że jest to nowoczesna adaptacja literatury klasycznej. Mistrz dedukcji Sherlock rozwiązuje nowe i nietypowe sprawy oraz bawi się z mniej lub bardziej niebezpiecznymi przeciwnikami. Jeśli jeszcze tego nie widziałeś, teraz jest czas!

Ocean’s Eleven: Ryzykowna gra

To klasyczny napad (i pierwsza część serii poświęconej temu tematowi). Nie chodzi o to, że wszystkie te wspaniałe dzieła są nadmiernie skomponowane i w dużej mierze etniczne, biorąc pod uwagę, że postacie są urocze, produkcja wciąga, a wyjątkowa obsada dodaje bohaterom zaraźliwej energii. Humor też robi swoje. Rozrywka pierwszej klasy.

Do obejrzenia: Netflix.

idealny plan

Negocjator przeciwko złodziejom, których cel jest dziwnie zagmatwany. Film jest bardzo ciekawy, przez długi czas ukrywa prawdziwe intencje przestępców, odsuwa widzów z drogi i wyjaśnia wiele zawiłości fabuły po fakcie. Tu też jest trochę humoru, znowu świetny występ i wszystko urzeka od pierwszej do ostatniej minuty. Przygotuj się dla mnie.

Míralo pl: Amazon Prime Video, Netflix.

Złap mnie jeśli potrafisz

Leonardo DiCaprio w filmie Stevena Spielberga zagrał młodego fałszerza, którego prototyp w latach 60. wyłudził z banków ponad 2,5 miliarda dolarów, podając się za pilota, lekarzy i nauczycieli. Świetnie napisana gra w kotka i myszkę, wyreżyserowana przez oszusta, za którym podąża agent (Tom Hanks). Nie da się nie dopingować głównego bohatera, Franka, i choć doskonale wiemy, jak to wszystko musi się skończyć, oglądanie kolejnych przekrętów, oszustw i przecieków zapewnia mnóstwo emocji.

Obejrzyj na: Amazon Prime Video.

Gubernator Paryża

Film oparty na historii złodzieja, który w końcu tworzy we francuskiej policji wydział kryminalistyczny i zostaje jego pierwszym reżyserem; Prowadził także pierwszą na świecie prywatną agencję detektywistyczną. Dlatego Vidoc, bo o tym mowa, jest pierwszym prywatnym detektywem. Oczywiście w tym filmie prawdziwa historia jest tylko inspiracją. W produkcji możemy znaleźć dużą ilość artykułów łączących go z „Lupinem”.

Do obejrzenia na Netflix, HBO GO i TVP VOD.

Film jest pod wieloma względami podobny do wspomnianego „fokusa” (nie tylko dlatego, że również dzielił publiczność), ale trochę dalej od rzeczywistości, bo opowiada o skoku wykonanym przez… mistrzów iluzji. Wszystko tutaj jest przesadzone i dziwne, ale wygląda świetnie; Obsada dba o to, by widz sympatyzował z bohaterami, a wszystko przyciąga ich nowość w kontekście świata prestiżowych postaci, których kino nie wykorzystuje. Dobrze widzieć, byleby ty (również w przypadku „łubinu”) podchodził do tego całego szaleństwa z przymrużeniem oka.

Do obejrzenia w: Kino.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *