Machado, opozycja, będzie uczestniczyć tylko w negocjacjach w sprawie „wyzwolenia” Wenezueli

Machado, opozycja, będzie uczestniczyć tylko w negocjacjach w sprawie „wyzwolenia” Wenezueli

(EFE). – Opozycja wenezuelska Maria Corina Machado Powiedział w piątek, że będzie to tylko część negocjacji politycznych mających na celu „uwolnienie” Wenezueli od rządu Nicolas MaduroKtóre uważa za „grupę przestępczą”.

Machado, z najbardziej radykalnego skrzydła ruchu Chavezmu, złożył oświadczenie dotyczące ostatnich wypowiedzi Spróbuj negocjować Pomiędzy liderem opozycji Juanem Guaidó a władzą wykonawczą Maduro.

Opozycjonistka powiedziała na konferencji prasowej, że nie ma jasności co do terminów, które proponuje Guaidó, i dlatego nie może stworzyć „skandalicznego” stanowiska.

W tym sensie poprosił Wenezuelczyków, aby zadali sobie pytanie, czy wiedzieli, czy tak jest Umowa zaproponowana przez Guaidó „Rozważa udział” w zbliżających się wyborach regionalnych i lokalnych, które odbędą się 21 listopada wraz z Państwową Radą Wyborczą „Rereto”.

Opozycja stwierdziła, że ​​nie jest jasne, jakie warunki stawia Guaidó i dlatego nie może zająć „jasnego” stanowiska.

Dodał: „Czy jest pan jasne, co oznacza„ sprawiedliwość przejściowa i kompromisy w tej sprawie ”, to znaczy, co proponujesz wybaczyć? Stawiam siebie na miejscu ofiar.

Ponad dwa tygodnie temu Guaidó zaproponował rządowi stół negocjacyjny, który miałby pomóc w osiągnięciu tego, co nazwał „narodowym porozumieniem ratunkowym”, prowadzącym do przeprowadzenia wolnych i uczciwych wyborów parlamentarnych.

Lider partii Venti Venezuela wskazał również, że było kilka prób negocjacyjnych w kraju, które zakończyły się niepowodzeniem, i powiedział, że aby taki proces mógł zaistnieć, musi istnieć „siła” i szereg warunków wstępnych.

Wskazał, że opozycja nie może negocjować takich kwestii, jak uwolnienie więźniów politycznych, ale powinno to nastąpić przed spotkaniami, jako dowód chęci zabrania głosu przez rząd.

„Myślę, że nie rozumieją, że jedynym sposobem prowadzenia negocjacji jest istnienie siły” – powiedział, wyjaśniając, że ta siła polega na zbudowaniu „ogrodzenia” przed rządem i obejmuje takie kwestie, jak śledztwo w sprawie Międzynarodowy Trybunał Karny dla rządu za raporty o zbrodniach przeciwko ludzkości.

„Sankcje, czyli blokada, aby zawęzić dostęp do finansowania przestępczego, na poziomie represji, embarga na broń”.

Dodał, że „sankcje, czyli blokada, bliski dostęp do finansowania przestępstw, na poziomie represji i embarga na broń”, zauważając, że wenezuelska opozycja potrzebuje wyrazu.

Machado wskazał również, że rząd Maduro nie jest dyktaturą, ale „zbrodniczym konglomeratem”, który „porwał” Wenezuelę, która stoi za Chinami, Rosją, Iranem, Turcją i Kubą ”.

„Oto, przed czym stoimy dzisiaj, Wenezuela, okupowana i porwana” – powiedział.

Na zakończenie powiedział: „Wszyscy Wenezuelczycy i wszyscy zachodni demokraci mogą upewnić się, że kiedy będzie stół negocjacyjny w sprawie wyzwolenia Wenezueli, będzie tam Venti Wenezuela, a ja tam będę siedział”.

________________________

Współpracuj z naszą firmą:

Zespół 14 Medio Zależy mu na stworzeniu poważnej prasy, która naprawdę odzwierciedla głębię Kuby. Dziękujemy za dołączenie do nas na tej długiej drodze. Zapraszamy do dalszego wsparcia, ale tym razem Zostań członkiem naszego magazynu. Razem możemy nadal zmieniać prasę na Kubie.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *