Macron przewodniczy tradycyjnej paradzie wojskowej w Paryżu, która zaznaczyła Ukrainę

Emmanuel Macron W ten czwartek przewodniczył tradycyjnej paradzie wojskowej Francuskie Święto Narodowe Tym razem oznaczony przez wojna ukraińskaco znajduje odzwierciedlenie w istnieniu nauki NATO oraz personel wojskowy z dziewięciu państw członkowskich z Europy Środkowo-Wschodniej.

podrzędny 4925 żołnierzy przemaszerowało przez Pola Elizejskie, To właśnie 106 z dziewięciu krajów europejskich, byłych członków Układu Warszawskiego, chciało wyrazić poparcie Francji w tym szczególnym kontekście sojuszu. Zagrożenie rosyjskie po inwazji na Ukrainę.

Równolegle do wojska Bułgaria, Estonia, Litwa, Węgry, Łotwa, Polska, Czechy, Rumunia i SłowacjaParada wojskowa służyła również jako przypomnienie bezpośredniego udziału Francji w jej bezpieczeństwie.

Przełożyło się to na 125 przedstawicieli sił francuskich realizujących misje po wschodniej stronie Europy, które zostały wzmocnione po inwazji Rosji na Ukrainę pod koniec lutego.

Departament Obrony chciał wyjaśnić w teczce prasowej, że pomimo „Armia francuska nie jest bezpośrednio zaangażowana, jest całkowicie zaniepokojona tą wojną, która bezpośrednio zagraża państwom członkowskim NATO.

Dlatego pod koniec lutego, niecały tydzień po rozpoczęciu inwazji, Macron wysłał kontyngent 600 francuskich żołnierzy w towarzystwie kolejnych 250 Belgów, którzy stacjonowali w pobliżu portu w Rumunii. Konstancana Morzu Czarnym, 300 km w linii prostej od Odessy.

To dodaje się do aparatu kontroli powietrznej na granicach Polski i republik bałtyckich, pod kontrolą operacyjną NATO, w której uczestniczą francuskie myśliwce. Mirage i Rafael Z siedzibą we Francji i Estonii.

Odnosząc się do wyzwań związanych z konfliktem na Ukrainie, Macron wykorzystał swoje tradycyjne spotkanie z trzema armiami w środę, w przeddzień Święta Narodowego, aby wskazać, że konieczne jest wzmocnienie isprzęt wojskowy i pomóc innym krajom europejskim w tym również.

W swoim wystąpieniu do wojska podkreślił, że „musimy ustrukturyzować francuską i europejską gospodarkę, w której modele, rytmy i standardy muszą być definiowane w różnym stopniu”, dodając, że konieczne byłoby „Czasami inwestują szybciej i silniej, a przemysłowcy będą musieli odpowiedzieć na te potrzeby”.

Będzie to oznaczać wzrost budżetów wojskowych, który znajdzie odzwierciedlenie w nowelizacji ustawy o programowaniu wojskowym 2030, o którą zwrócił się do swojego rządu do końca roku, z zamiarem rozpatrzenia jej w parlamencie na początku 2023 roku.

Odniósł się w tym kontekście do dostosowania naszych zdolności do potrzeb obronności i bezpieczeństwa, Nasze odstraszanie, ściśle nuklearne i defensywne, również pozostanie ostateczną gwarancją naszej suwerenności i naszą strategiczną niezależność.

Macron zlecił także swojemu rządowi zmianę aparatu w Afryce przeciwko dżihadystycznemu terroryzmowi. Po zakończeniu w sierpniu wyjazdu wojsk francuskich z Mali, z powodu poważnych nieporozumień z juntą wojskową tego kraju, to ponowne przemyślenie, jak to ujął, stanowi „strategiczną konieczność” i „głęboką zmianę paradygmatu”.

Wiadomo już, że liczba żołnierzy w Misja Wybrzeża Barkhanektóry liczył 5000 żołnierzy, zostanie znacznie zmniejszony.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.