Maduro mówi o dialogu z opozycją: „Będziemy cierpliwi i strategicznie wysoko dla dobra Wenezuelczyków” ›Świat› Granma

Nicolas Maduro

Caracas, Wenezuela. – „Gdy siedzimy z opozycją, rozumiemy, że są problemy osobiste, spory polityczne i wyborcze, nienawiść, zazdrość, małostkowość i wewnętrzna opozycja. Nie wiadomo, czego się spodziewać. – ostrzegł Nicolas Maduro Moros. „Będziemy mieć największą cierpliwość i strategiczny wzrost […] Szukać dobrobytu Wenezuelczyków.

Ta logika wyszła od dyrektora generalnego, kiedy w wywiadzie telewizyjnym poruszył kwestię dialogu, który jego rząd i opozycja wznowiły od 13 sierpnia i którego druga tura dobiega końca.

Maduro powiedział, że „stół dialogu narodowego między rządem a opozycją, który odbył się w Meksyku (kraj ułatwiający), wznawia wzajemne uznanie aktorów politycznych w kraju” i stwierdził, że odpowiednik jego rządu we wspomnianym kraju rozmowy odbywają się pod administracją amerykańską.

„Kiedy usiedliśmy przy tym stole, rozmawialiśmy ze Stanami Zjednoczonymi, ponieważ są to ich politycy w Wenezueli – i ostrzegł – są elementy, które decydują o tym, że ta opozycja ma bliskie relacje z Białym Domem.

Na stole, powiedział, jego rząd przedstawił dwa dokumenty z taką samą liczbą żądań: „natychmiastowego zniesienia wszelkich sankcji handlowych, finansowych, naftowych i gospodarczych oraz natychmiastowego zwrotu wszystkich kont bankowych, aktywów i złota w Wenezueli. ”

Prezydent wyjaśnił, że dokumenty te są poparte kompletem listów podpisanych przez prywatne stowarzyszenia przedsiębiorców, aby zapewnić zwrot majątku do kraju, i wyjaśnił, że sprawiedliwość będzie działać na tych, którzy promują nielegalne nałożenie kary. Kary i grabież surowców. „Nie będzie bezkarności; Szkody wyrządzone wenezuelskim rodzinom są ogromne”.

Maduro ogłosił również prośbę wenezuelskiej delegacji wykonawczej na rozmowy toczące się na terytorium Azteków o wystąpienie w obronie Gujany Iquipy.

Podobnie stwierdził na swoim koncie na Twitterze, że w Wenezueli nigdy nie doszło do powielania władzy politycznej, ale raczej do „brutalnej kampanii”; „Chcieli obalić reżim, zniszczyć rewolucję boliwariańską i swego rodzaju kolonizację polityczną i gospodarczą”.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *