Maduro podkreśla umacniające się więzi Wenezueli z sojusznikami

Maduro podkreśla umacniające się więzi Wenezueli z sojusznikami

„Poprzez naszą podróż po Turcji, Algierii i Iranie umocniliśmy głęboką przyjaźń jako braterskich narodów i sfinalizowaliśmy wielkie porozumienia i osiągnięcia, które przekładają się na wspólny dobrobyt. Chodźmy po więcej, program pracy jest kontynuowany” – podkreślił szef państwa swoje konto na portalu społecznościowym Twitter.

W ramach swojego tournée prezydent Wenezueli odbył dzień wcześniej spotkanie ze swoim irańskim odpowiednikiem Seyedem Ibrahimem Raisi, podczas którego poparł wolę podniesienia sojuszy kooperacyjnych między obydwoma krajami na najwyższy poziom.

Po odbyciu obszernego spotkania delegacji rządowych obaj przywódcy przystąpili do podpisania kilku umów wymiany w kluczowych sektorach, takich jak energia, transport, turystyka i rolnictwo.

„W tym roku osiągnęliśmy rok 2022 w lepszych, lepiej przygotowanych i silniejszych warunkach, aby zilustrować siły Iranu i Wenezueli na naprawdę niesamowitej mapie współpracy” w ciągu najbliższych 20 lat, powiedział prezydent Wenezueli we wspólnym oświadczeniu ze swoim irańskim odpowiednikiem. .

Maduro przybył do Turcji w połowie zeszłego tygodnia, jako pierwszy etap jego międzynarodowej trasy, gdzie rozmawiał ze swoim odpowiednikiem Recepem Tayyipem Erdoganem, a także poparli zobowiązanie do rozszerzenia stosunków dwustronnych.

Dygnitarze przewodniczyli podpisaniu trzech umów o współpracy w dziedzinie finansów, turystyki, rolnictwa i ochrony zasobów naturalnych, jako zwieńczenie agendy pracy ustalonej przez prezydenta Wenezueli w kraju eurazjatyckim.

We wspólnym oświadczeniu przedstawionym na zakończenie spotkania na wysokim szczeblu turecki szef państwa określił Wenezuelę jako strategicznego partnera w regionie Ameryki Łacińskiej i Karaibów oraz podkreślił wolę zwiększenia inwestycji i wymiany handlowej z południem. Naród amerykański.

Z kolei Maduro wezwał tureckich biznesmenów do inwestowania w różne sektory wenezuelskiej gospodarki o dużym potencjale wzrostu, takie jak turystyka, łączność lotnicza, ropa i gaz, górnictwo i inne, dla których zostali stworzeni. Wszystkie gwarancje prawne, polityczne i prawne.

Po opracowaniu programu intensywnych prac w Ankarze prezydent Wenezueli przybył do Algierii, gdzie spotkał się również ze swoim odpowiednikiem Abdelmadjidem Tebboune w celu ponownego uruchomienia wspólnej komisji wysokiego szczebla.

W tym sensie figura Wenezueli dała jasno do zrozumienia, że ​​ta decyzja otworzy drzwi do mapowania dwustronnej współpracy w sprawach gospodarczych, energetyce, handlu i finansach, kulturze i edukacji.

rgh / wup

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.