Maduro prosi wojsko o „poprawę inteligencji” w obliczu potencjalnych zagrożeń

Maduro prosi wojsko o „poprawę inteligencji” w obliczu potencjalnych zagrożeń

Prezydent Wenezueli Nicolas Maduro prosi wojsko o poprawę wywiadu i przygotowanie się na potencjalne zagrożenia potential

Prezydent Wenezueli Nicolas Maduro W sobotę armia wezwała do „dopracowania wywiadu” w obliczu potencjalnych zagrożeń przelatujących nad krajem i po blisko trzech dniach konfrontacji z gangami, które uderzyły w zachód kraju. Carakas.

„Musimy poprawić inteligencję Dowództwa Operacji Strategicznych (sił zbrojnych), poprawić inteligencję i poprawić inteligencję Boliwariańskie Narodowe Siły Zbrojne Przez DGCIM (Dyrekcja Generalna ds. Zwalczania Szpiegostwa Wojskowego) Maduro powiedział w procesie przekazywania kierownictwa kilku przywódców.

Poprosił również, aby „wywiad ludowy został złapany z milicją”, grupą uzbrojonych i umundurowanych cywilów dotkniętych przez Chavismo, która została włączona jako specjalny element do sił zbrojnych.

“Udoskonal inteligencję na wszystkich poziomach: strategicznym, politycznym, międzynarodowym, wojskowym i popularnym. Otwórz nasze oczy i spójrz poza to, czego nie widzimy, wyostrz ucho, słuchaj poza tym, co nie jest słyszane i bądź przygotowany na zdobywanie każdego dnia tego, co powinno być nasze zwycięstwo I wygrywamy pokój, stabilność i bezpieczeństwo oraz zwycięstwo ojczyzny.

Minister spraw wewnętrznych, Carmen Melendez, zgłosiła kilka godzin wcześniej zabójstwo czterech funkcjonariuszy policji podczas operacji przeciwko różnym gangom, które ścierały się z siłami bezpieczeństwa od środy do piątku w zachodnim Caracas, około 72 godziny na zachód od stolicy. Był prawie sparaliżowany strzelaniną.

https://www.youtube.com/watch?v=VqoIdI0-NNNA

W operacji, którą nazwano „Wielkim Indianinem Guayikaipuro”, „zneutralizowano” 22 „przestępców”, co jest niejasnym terminem używanym przez siły bezpieczeństwa, który nie pozwala nam dowiedzieć się, czy nie żyją, czy są aresztowani.

Wiceprezes wykonawczy Delcy Rodriguez, który pojawił się z Melendezem, wyjaśnił, że władze aresztowały trzy rzekome „kolumbijskie oddziały paramilitarne” i odebrały gangom „amerykańską broń i broń kolumbijskich sił zbrojnych”.

Jak stwierdził, „ta infiltracja przez kolumbijskie oddziały paramilitarne” w Caracas „została zlikwidowana dzięki pracy służb bezpieczeństwa” przy wsparciu wywiadu społecznego.

W związku z tym Maduro powiedział w trakcie przekazywania przywództwa, że ​​zatrzymani „od miesięcy ogłosili, że w sąsiedztwie Cota 905 działa ponad 20 kolumbijskich oddziałów paramilitarnych”.

Dodał: „Wśród przestępców terrorystycznych, którzy polegli w potyczkach, powiedzieli mi w tym czasie, że jest dziesięciu, którzy nie mają wenezuelskiego odcisku palca (…), a dziesięciu zabitych ma być terrorystami paramilitarnymi, którzy przybyli z Kolumbii ”.

Z tego powodu władze w tej chwili poszukują przywódców tych gangów przestępczych i „zbiegłej kolumbijskiej grupy paramilitarnej”.

„Ale wenezuelska policja i siły wojskowe odnajdą ich raczej prędzej niż później i znajdą ich, aby umocnić zwycięstwo pokoju” w stolicy – ​​dodał.

W końcu ogłosił, że „w ciągu najbliższych kilku dni” przedstawią „nowe dowody szkolenia najemników w Kolumbii”, aby „przeprowadzić akty terrorystyczne i uderzyć w ludzi w Wenezueli”.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *