Maduro wzywa do zerwania hegemonii opowieści Zachodu i jego kłamstw | Aktualności

Prezydent Wenezueli Nicolas Maduro podkreślił we wtorek, że nadrzędnym celem sił ludowych obecnego połączenia jest przełamanie hegemonii opowieści i kłamstwa Zachodu w obliczu pojawienia się wielobiegunowego i wielocentrycznego świata.

Przeczytaj także:

Maduro President: Wraz z zamachem stanu w 2002 roku próbowali powstrzymać zmiany

Podczas międzynarodowego szczytu przeciwko faszyzmowi w „Obronie prawdy” prezydent Nicolas Maduro potwierdził istnienie innego świata w głębi ludzkich sumień.

Wenezuelska głowa państwa wezwała, że ​​„musimy być sztandarowymi nosicielami swobód publicznych, prawdziwej demokracji, wolności słowa i mediów”.

Podobnie Nicolás Maduro stwierdził, że podczas zamachu stanu z kwietnia 2002 r. nałożono embargo informacyjne, zamknięto media i ustanowiono dyktaturę mediów.

W tym sensie kierownictwo stowarzyszenia biznesowego Fedicamaras i prywatne media, w zmowie z sektorami opozycji i hierarchii kościelnej, zmówiły się z elementami naczelnego dowództwa wojskowego, aby de facto objąć stanowisko prezydenta oligarchy Pedro Carmona.

Tak więc montaż mający na celu obwinienie lidera Hugo Cháveza o masakrę w 2002 roku, historycznie znaną jako wydarzenia w Puente Lagono, został zaaranżowany przez media.Należy zauważyć, że krajowe media, takie jak Wenezuela de Télévision, zostały zamknięte podczas przewrotu, aby zapobiec przekazaniu światu prawdy o wydarzeniach; Podczas gdy siły opozycji transmitowały wydarzenia, takie jak oblężenie ambasady kubańskiej, akt faszystowskiej bezpaństwowej prawicy.

„W przeciwieństwie do tego, wraz z wyczerpaniem się pontofiesta, oligarchicznego, elitarnego modelu demokracji, koncepcja demokracji partycypacyjnej i nowego przywództwa zaczęła nabierać kształtu z głębi wenezuelskiego procesu społecznego” – powiedział prezydent Wenezueli Nicolas Maduro.

Według prezydenta naród stał się bohaterem i potrafił umieścić ludzką komunikację ponad sferą medialną, co doprowadziło do największego buntu cywilno-wojskowego znanego w historii narodu wenezuelskiego – rewolucji kwietniowej.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.