Maduro wzywa Stany Zjednoczone do uwolnienia wenezuelskich zasobów na szczepionki – Prinsa Latina

Urugwajscy naukowcy nie zgadzają się z rządowymi środkami zwalczania wirusa Covid-19 - Prensa Latina

Podczas obchodów czwartej rocznicy ruchu Wenezuela, założonego w 2017 r. w celu wspierania polityki ochrony socjalnej boliwariańskiej władzy wykonawczej, prezydent wezwał swojego amerykańskiego odpowiednika, Joe Bidena, do porzucenia środków ograniczania gospodarczego.

„Kategorycznie wzywam rząd USA do zaprzestania blokady funduszy Wenezueli na zakup szczepionek (…) i przyspieszenia procesu szczepień dla co najmniej 70 proc. populacji” – podkreślił szef państwa.

Maduro opisał to jako postępowanie karne, szwajcarski bank UBS wstrzymuje ostatnie cztery płatności w wysokości 10 milionów dolarów, w celu uzupełnienia 120 milionów dolarów odpowiadających zobowiązaniom państwa z Funduszu Globalnego Dostępu do Materiałów Wstrzykiwanych przeciwko Covid-19 . (Kofax).

Prezydent Wenezueli powtórzył, że kraj już anulował całą stworzoną kwotę pieniędzy, pozostawiając mechanizm Covax bez wymówek, by wysłać do kraju południowoamerykańskiego zaangażowane antygeny, około 11 milionów dawek.

Wenezuelskie władze zdrowotne rozpoczęły proces szczepień dla pracowników służby zdrowia i innych priorytetowych grup ludności w lutym tego roku, dzięki porozumieniom z Rosją i Chinami w sprawie zakupu odpowiednio produktów Sputnik V i Sinopharm.

Boliwariańska władza wykonawcza zintensyfikowała w zeszłym tygodniu kampanię szczepień po przybyciu 1,3 miliona dawek z kraju azjatyckiego i kolejnej przesyłce wysłanej przez Moskwę.

Wenezuela spodziewa się również, że pierwsze pięć milionów szczepionek zostanie dostarczonych przez Covax w lipcu, wraz z porozumieniami z rządami Rosji i Chin, a także z rządem Kuby, na nabycie i produkcję antygenów opracowanych przeciwko patogenowi. SARS-CoV-2.

je / wup

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *