Majo podkreśla zaangażowanie STAC w pracę na 30 stanowiskach w Toral de los Vados

Regionalny przedstawiciel Junta w Lyonie, Juan Martínez Mago, odwiedza firmę STAC, która specjalizuje się w produkcji produktów dla sektora budowlanego i obudowy, zlokalizowaną w Toral de los Vados.

ICAL
| 27.05.2021 – 19:20.

ICAL, delegat regionalny Junta w Lyonie, Juan Martínez Mago, odwiedził firmę STAC specjalizującą się w produkcji wyrobów dla sektora okładzin i okładzin budowlanych zlokalizowanej w Toral de los Vados.

Z rąk CEO, Carlosa Vega Vallesa, dowiedział się o rosnących postępach w zatrudnieniu w tym zakładzie, który planuje wdrożenie nowego projektu makro, który stworzy kolejne 30 miejsc pracy, w tym operatorów, inżynierów i kadrę zarządzającą. Zostały one dodane do 20 nowo utworzonych miejsc pracy po przejęciu w tym miesiącu nowej linii produktów oraz 160 miejsc pracy w tym zakładzie w Bierzo.

Vega powiedział Martínez Majo, że w związku z planami ekspansji STAC w regionie Bercian, powinien nadal liczyć na wsparcie Independent Foundation. Podkreślono również długoterminowe znaczenie podjęcia zobowiązań szkoleniowych, które pozwoliły na zatrudnienie wysoko wykwalifikowanego personelu.

Delegat Zarządu wyraził zamiar kontynuowania współpracy na rzecz rozwoju tej firmy na El Bierzo. Delegat powiedział: „STAC ma imponujący zespół profesjonalistów – 160 bezpośrednich miejsc pracy – nie tylko w produkcji, ale stale pracujących w B + R + i, z zaangażowaniem środowiskowym wykazanym podczas tej wizyty”.

Martínez Majo, który odwiedził obiekty z Szefem Przemysłu, Handlu i Usług Gospodarki Fernando Bandera oraz Dyrektorem Instytutu Konkurencyjności Biznesu ICE w Lyonie, José Manuelem Friedem, pogratulował pracy tej firmy na rzecz wzrost zatrudnienia w woj. „Jest to międzynarodowa firma, która sprzedaje produkt w postaci fasad wentylowanych, laminatów i innych wykończeń do budynków na zglobalizowanym rynku ponad 70 krajów, dlatego musimy być dumni. Z delegacji regionalnej postaramy się ułatwić”, delegat powiedział: „Cała praca administracyjna nie jest problemem, ale rozwiązaniem ich problemów”.

STAC rozpoczął swoją podróż w Toral de los Vados w marcu 2017 roku od zakupu nowych obiektów przemysłowych. W ciągu tych czterech lat inwestycja wyniosła 30 000 000 euro. Obecnie zakłady w Bierzo posiadają trzy linie do produkcji płyt kompozytowych, linię do powlekania w kręgach, różne maszyny, zaginarki i wykrawarki oraz inne maszyny wykończeniowe. STAC zakończył rok obrotowy 2020 z przychodami przekraczającymi 112 mln euro i utrzymał trajektorię wzrostu nawet w roku pandemii.

Firma sprzedaje do ponad 70 krajów na pięciu kontynentach. W 2021 roku mija dwudziesta rocznica rozpoczęcia działalności w Padron Production Center (w A Coruña), gdzie oprócz dwóch centrów w Hiszpanii znajdują się obecnie trzy centra logistyczne w Polsce, Maroku i Meksyku, relacja delegacja regionalna.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *