Malediwy Minister Spraw Zagranicznych przejmuje przewodnictwo w Zgromadzeniu Ogólnym ONZ

Malediwy Minister Spraw Zagranicznych przejmuje przewodnictwo w Zgromadzeniu Ogólnym ONZ
UNITED NATIONS, 14 września (Princea Latina) Minister Spraw Zagranicznych Malediwów, Abdullah Shahid, przejął dziś przewodnictwo w Zgromadzeniu Ogólnym ONZ, zobowiązując się do wzmocnienia działań na rzecz wyjścia z pandemii COVID-19.

W swoim przemówieniu otwierającym 76. sesję Zgromadzenia powiedział, że w tej chwili potrzeba wiele nadziei i chociaż pandemia wywołała bezprecedensowy kryzys, wiele aktów współczucia i ludzkości było również świadkami.

Twierdził, że miliony ludzi zmarły na Covid-19, szpitale są przepełnione cierpieniem, wiele rodzin zostało zaatakowanych, straciły pracę i środki do życia, ale jest nadzieja w naszym wspólnym człowieczeństwie.

Dyplomata powiedział, że kwestie takie jak równy dostęp do szczepionek, ożywienie społeczne i gospodarcze po kryzysie zdrowotnym i zmiany klimatyczne będą jednymi z priorytetów mojego mandatu.

Uznał, że teraz konieczne jest wypełnienie luki w dostępie do szczepień przeciwko Covid-19 i zbudowanie bardziej ekologicznego, bardziej zrównoważonego i odpornego świata.

Kwestie parytetu płci, udziału młodzieży w podejmowaniu decyzji i rewitalizacji Organizacji Narodów Zjednoczonych to inne priorytety wymienione przez Świadka.

W tym sensie podkreślił, że Zgromadzenie Ogólne ONZ musi odegrać swoją rolę, aby zmienić złożone narracje, które obecnie dominują w dyskursie międzynarodowym.

Pochwalił także przywództwo ustępującego przewodniczącego Zgromadzenia Volkana Bozkira, który podjął się tego trudnego zadania podczas pandemii COVID-19 i jej licznych wyzwań.

Shahid był marszałkiem parlamentu Malediwów, a od 2018 roku po raz drugi pełni funkcję ministra spraw zagranicznych tego kraju, na którym to ożywił wcześniej rozdarte relacje i nawiązał nowe partnerstwa – wskazuje jego oficjalna biografia.

W czerwcu ubiegłego roku został wybrany na przewodniczącego Zgromadzenia Ogólnego reprezentującego Grupę Azji i Pacyfiku, która jest odpowiedzialna za zarządzanie głównym organem Organizacji Narodów Zjednoczonych w ramach ustanowionej rotacji regionalnej.

W dniach 20-28 września odbędzie się spotkanie wysokiego szczebla 76. sesji Zgromadzenia Ogólnego, które to data ponownie naznaczona jest pandemią Covid-19.

Tymczasem dyskusja, w której VIP będą interweniować, odbędzie się od 21 do 27 tego miesiąca, pod ścisłymi protokołami zdrowotnymi, które obejmują między innymi używanie masek w pomieszczeniach i fizyczne dystansowanie.

Ze względu na ograniczenia nałożone przez kryzys zdrowotny, dyskusja spotkała się w 2020 roku po raz pierwszy w swojej historii, bez obecności światowych przywódców w siedzibie ONZ w Nowym Jorku, jak to jest w zwyczaju w tym dniu.

Jednak w tym roku władze ONZ zdecydowały się na zorganizowanie wydarzenia w formacie mieszanym, z możliwością osobistego wzięcia udziału i wygłoszenia przemówienia na żywo lub wysłania wcześniej nagranych interwencji.

msm / ifb

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *