Malezyjskie zakazy działają w tym kraju

Kraj jest najnowszą sceną regulacyjną, która idzie po Binance, której władze oskarżyły giełdę o kontynuowanie nielegalnej działalności w kraju.

Według opublikowanego w piątek oświadczenia, Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SC) Malezja Wydał publiczne ostrzeżenie przed BinanceDomaganie się od giełdy i wszystkich jej podmiotów zaprzestania działalności w kraju.

Najwyższy Komitet stwierdził, że Binance nadal działa w Malezji pomimo wcześniejszych ostrzeżeń.

W tym czasie Najwyższy Komitet opublikował „Listę ostrzeżeń dla inwestorów” zawierającą kilka giełd aktywów cyfrowych oferujących usługi w kraju bez odpowiedniego zezwolenia malezyjskich regulatorów.

Binance ma 14 dni roboczych, począwszy od 26 lipca, na spełnienie żądania, co obejmuje wyłączenie strony internetowej i aplikacji mobilnych, a także wstrzymanie wszelkich kampanii medialnych dotyczących jej usług w kraju.

Naśladując inne kraje, Malezja staje się surowa z Binance

Ogłoszenie skierował również CEO Binance, Changpeng ZhaoUpewnij się, że w pełni przestrzegasz zamówienia. Malezyjski regulator papierów wartościowych wezwał również obywateli do powstrzymania się od korzystania z giełd kryptowalut, które działają nielegalnie w tym kraju.

W odpowiedzi na prośbę Cointelegraph o komentarz, rzecznik giełdy wyjaśnił, że Binance.com nie działa poza Malezją, dodając: „Binance stosuje podejście oparte na współpracy we współpracy z regulatorami, aby poruszać się w tej rozwijającej się branży i bardzo dbamy o zgodność z poważnymi zobowiązaniami i jesteśmy na bieżąco z politykami i zasadami oraz zmieniającymi się przepisami w tej nowej przestrzeni”.

Malezyjskie wiadomości na temat Binance to tylko najnowsze szeroko zakrojone działania regulacyjne skierowane w szczególności na główną giełdę kryptowalut. Od ostrzeżeń po dochodzenia, a teraz całkowite zakazy, platformy wydają się być pod kontrolą organów nadzoru finansowego na całym świecie.

Na początku lipca włoski regulator finansowy wydał ostrzeżenie przeciwko Binance, stwierdzając, że platforma nie jest uprawniona do oferowania usług w tym kraju. Oprócz Włoch ostrzeżenia dotyczące Binance wydały m.in. Niemcy, Polska, Japonia, Tajlandia, Singapur, Stany Zjednoczone i Wielka Brytania.

Malezja: władze niszczą kompleks wydobywczy bitcoin

Malezja: Władze niszczą sprzęt do wydobywania bitcoinów

Binance ze swojej strony podjął kroki w celu złagodzenia sytuacji, a jej dyrektor generalny zobowiązał się do współpracy z regulatorami w ramach planów jeszcze większej globalnej ekspansji. Nastąpiła również seria zmian zasad dotyczących giełdy, w tym limity wypłat zostały obniżone dla użytkowników, którzy nie ukończyli jeszcze protokołów weryfikacji tożsamości platformy.

Tymczasem giełda kryptowalut ogłosiła również plany zawieszenia obrotu kryptowalutowymi instrumentami pochodnymi w Europie, zaczynając od Niemiec, Włoch i Holandii.

Źródło: Cointelegraph

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *