Mały samolot rozbija się w amazońskiej dżungli, zabijając 14 osób na pokładzie.

Mały samolot rozbija się w amazońskiej dżungli, zabijając 14 osób na pokładzie.

Mały samolot rozbił się w sobotę w środku brazylijskiego lasu amazońskiego, a władze potwierdziły, że na pokładzie zginęło czternaście osób, z których wszystkie były narodowości brazylijskiej, choć podejrzewano, że wśród ofiar byli Amerykanie.

Samolot Embraer EMB-110 Bandeirante wyleciał z Manaus, stolicy stanu Amazonas, kierując się do oddalonego o około 400 kilometrów Barcelos, gdzie turyści zarezerwowali wyprawę wędkarską, ale rozbił się na krótko przed lądowaniem pośród silnych fal. Oficjalne źródła podają, że w sobotę na tym odległym obszarze leśnym spadł ulewny deszcz.

Burmistrz Barcelos Edson Mendez potwierdził, że samolotem podróżowało czternaście osób, z czego dwie to członkowie załogi, i że nikt nie przeżył.

Gubernator stanu Amazonas Wilson Lima poinformował, że choć początkowo podejrzewano, wśród zabitych turystów nie było Amerykanów, a wszyscy, podobnie jak członkowie załogi, byli obywatelami Brazylii.

Turyści zarezerwowali wyprawę wędkarską

Barcelos to małe miasteczko położone w środku Puszczy Amazońskiej, które utrzymuje się z rolnictwa i turystyki, a jedną z jego największych atrakcji jest wędkarstwo sportowe.

Według władz ciała zostaną przetransportowane do Manaus, co nastąpi w niedzielę ze względu na burze, które nawiedziły to amazońskie miasto oraz fakt, że małe lotnisko Barcelos nie działa w nocy ze względu na ograniczenia techniczne.

Samolot jest własnością firmy taksówkarskiej z siedzibą w Manaus, która według władz lotniczych działa od ponad dekady.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *