„Mam nadzieję, że pewnego dnia przestaniemy sprzedawać cygara”: Philip Morris CEO

Dla człowieka, którego zadaniem jest sprzedaż Marlboro, najsłynniejszej marki cygar na świecie, dziwne wydaje się nie tylko stwierdzenie, że jest to szkodliwe – tak jak jest w rzeczywistości – ale także Chce pozbyć się tego biznesu.

„Mam nadzieję, że pewnego dnia przestaniemy sprzedawać cygaraPowiedział podczas ekskluzywnego wywiadu z Forbes, Jacek Olczak, nowy CEO Philip Morris International. “Ma to sens nie tylko z punktu widzenia palaczy, ale także systemu opieki zdrowotnej, ogółu społeczeństwa i grup interesu.”.

Aby wyjaśnić, dokąd zmierza jego twierdzenie, dokonał analogii do tego, jak świat zastąpi żarówki elektryczne energooszczędnymi. Podobna zmiana może nastąpić w Twojej firmie: Iqos, urządzenie, które podgrzewa tytoń, zapobiegając spalaniu, może być inicjatorem przekształcenia firmy tytoniowej w firmę technologiczną.

W niektórych krajach zezwolili na sprzedaż, w innych ograniczyli. Istnieją kontrowersje, czy to urządzenie dostarczające nikotynę jest, jak mówią, Będzie miał o 95% mniej szkodliwych chemikaliów w porównaniu z papierosami. Firma, która w 2020 roku uzyskała 23,8% swoich przychodów z produktów bezdymnych, szacuje, że Korzysta z niego co najmniej 19,1 mln osób na świecie, z czego 14 mln całkowicie przestawiło się na urządzenie i rzuciło palenie.

„Sześć lat temu absolutnie nic takiego nie było, mieliśmy fajne pomysły, prezentację w PowerPoincie, strategię, ale nie mogliśmy znaleźć tego, jak realistycznie, nie było powrotu” – mówi urodzony w Polsce Olczak. Dziś mamy sześć rynków, na których połowa dochodu pochodzi z produktów niespalanych. W 2025 50% przychodów będzie pochodziło z Iqos i innych alternatywnych produktów, które obecnie znajdują się na 66 rynkach, ale w 2025 powinniśmy przenieść to na 100 rynków”.

Chociaż amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) przyznała w lipcu ubiegłego roku, że Ten podgrzewany system tytoniowy jest narażony na mniej szkodliwe chemikaliaW porównaniu z papierosami nadal istnieją bariery i trudności regulacyjne w innych częściach świata.

„Zawsze jest kwestia wiarygodności i zaufania” – mówi Olchak. “Jesteśmy otwarci na weryfikację, potrzebujemy dialogu. Możesz mieć w rozmowie emocjonalne oświadczenie, w którym mówisz ‘nie lubię twojej dziedziny’, ponieważ powiedziałeś coś w przeszłości. To właśnie nazywam intelektualnym lenistwem. My nie proszą Cię o ślepe zaufanie: jest Nauczanie, jest weryfikacja.Ale jak nie będziemy rozmawiać, to nie będą wiedzieć, co robimy i coś się z nami stanie od średniowiecza, kiedy ludzie mieli swoje przekonania, których nie chcieli zmienić”.

W Ameryce Łacińskiej Iqos znalazł publiczność. W Meksyku jest ponad 30 000 użytkowników, ponad 20 000 w Gwatemali i na Dominikanie oraz ponad 70 000 użytkowników w Kolumbii, pierwszym kraju, w którym urządzenie zostało wprowadzone na rynek.

ostatni marzec, Urugwaj zniósł zakaz dotyczący urządzeń podgrzewających tytoń. Raport firmy Frost & Sullivan wskazuje, że w przypadku tego typu urządzeń W Japonii całkowita sprzedaż papierosów spadła o 34% w latach 2015-2019.

„Nie prosimy, aby ufali (…) ślepo: jest nauka, jest weryfikacja. Ale jeśli nie będziemy mówić, to nie będą wiedzieć, co robimy i coś się z nami stanie od średniowiecza, kiedy ludzie mieli przekonania, że ​​nie chcą się zmieniać”

Jesek Olczak, Prezes Zarządu Philip Morris

Z technologicznego punktu widzenia Olczak to definiuje Sprawdzają, jak produkt współdziała, jak jest czyszczony, czasy ładowania i inne elementy, aby ułatwić korzystanie. W drugiej połowie tego roku planują wypuścić Iqos Iluma, nową generację z nowymi funkcjami technologicznymi.

Jednym z aspektów, który najbardziej ich interesuje w tworzeniu funkcjonalności, według Olczaka, jest możliwość weryfikacji wieku kupujących i użytkowników.

„Rozpoczynamy od nowych testów w Nowej Zelandii, ponieważ jest to mały rynek, na którym możemy testować nie tylko produkt, ale także dodatkowe funkcje urządzenia” – mówi. “Na niektórych rynkach w USA niektórzy nieletni zaczęli używać produktu i wchodzić z nim w interakcje, co naszym zdaniem jest nieodpowiednie. Ta nowa technologia danych, którą testujemy, odblokowuje urządzenie tylko po zweryfikowaniu wieku, tak jakby to był telefon, w którym potrzebujesz identyfikatora swojego Apple”.

Śledź informacje o biznesie i sprawach bieżących w Forbes Mexico

dla niego, Kraje, które blokują dostęp do produktów i informacji, uniemożliwiają palaczom przejście na rzucenie papierosów. „Nigdy w historii interwencji w zakresie zdrowia publicznego nie były tak blisko rozwiązania tego problemu” – mówi.

Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *