Mapa wojny na Ukrainie do 30 stycznia 2023 r

Mapa wojny na Ukrainie do 30 stycznia 2023 r

Od początku minęło 341 dni Wojna na Ukrainiedystans Prezydent Rosji Władimir PutinRosja zarządziła atak na kraj 24 lutego, a rosyjski prezydent wezwał do „specjalnej operacji wojskowej”.

the Wysoki Komisarz Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców (UNHCR) szacuje się na ponad Ukrainę opuściło 17,9 mln ludzi, Od początku rosyjskiej ofensywy wojskowej, którą uważa Najszybszy masowy exodus w Europie od czasów II wojny światowej. Innymi słowy, około 44% populacji – Szacunkowo 41 milionów w 2021 r. – Miał opuścić ziemie ukraińskie.

Stan wojenny na Ukrainie 30 stycznia 2023 r. / Mapa: EA Stan wojenny na Ukrainie 30 stycznia 2023 r. / Mapa: EA

Według Ministerstwa Obrony główne starcia między siłami rosyjskimi i ukraińskimi mają obecnie miejsce w Bakhmut, gdzie Grupa Wagnera twierdzi, że przejęła kontrolę nad miastem Blahodatny (około 12 kilometrów na północny wschód od Bakhmut). najnowszy raport nt Study Institute of War (ISW) (Jeden); co też to zapewniaWładze rosyjskie nadal stwarzają warunki dla drugiej fali mobilizacji. Przewodniczący Komitetu Obrony Dumy Państwowej Andriej Kartapołow oświadczył 28 stycznia, że ​​komitet rozpatruje ponad 20 ustaw dotyczących opóźniania mobilizacji.„.

Z drugiej strony instytut podkreśla również, że źródła rosyjskie stwierdziły, że „Ukraińscy urzędnicy poinformowali, że siły ukraińskie nadal odpierały ograniczone rosyjskie kontrataki na zachód i południe od Kremina.„i jak”Ataki w pobliżu Pobiedy (cztery kilometry na południowy wschód od Doniecka) i Vogledaru gdzie jest „Walka trwa„.

Ponadto , think tank Stany Zjednoczone nalegają, aby siły rosyjskie kontynuowałyOfensywy lądowe wokół Bachmutu, na zachodnich obrzeżach miasta Donieck i w obwodzie wohlidarskim„, Podczas „Ukraińscy urzędnicy poinformowali, że siły rosyjskie w obwodzie zaporoskim nie prowadzą operacji ofensywnych na skalę ani w zakresie potrzebnym do ofensywy na pełną skalę.„.

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden potwierdził w środę, że wyśle ​​na Ukrainę 31 czołgów Abrams w ruchu koordynowanym przez sojuszników po tym, jak Niemcy poinformowały, że dostarczą Kijowowi czołgi Leopard.

Przesyłce, według Waszyngtonu, towarzyszyć będą inne środki, takie jak formowanie i szkolenie sił ukraińskich do ich użycia, mające na celu „poprawę ich zdolności manewrowania w otwartym polu” oraz ich „długoterminowych” sił zbrojnych. Możliwości. Według wyższych urzędników administracji Bidena czołgi zostaną zakupione ze środków z Ukraińskiej Inicjatywy Wsparcia Bezpieczeństwa, a ich dostarczenie zajmie miesiące.

„Mówimy raczej o miesiącach niż tygodniach” – podkreślili, dodając, że operacja nie będzie krótka również ze względu na szkolenie, jakie ukraińskie siły muszą przejść nie tylko w zakresie obsługi czołgów, ale także ich konserwacji.

Tak więc ten specjalistyczny program Sił Zbrojnych Ukrainy dotyczący użycia nowej amerykańskiej broni nie odbędzie się na Ukrainie, chociaż wyżsi urzędnicy nie mogli powiedzieć, gdzie się odbył.

Ponadto potwierdzili również, że te 31 czołgów M1 Abrams odpowiada batalionowi ukraińskich czołgów podstawowych i będzie im towarzyszyć osiem pojazdów ratowniczych M88, które będą wspierać te czołgi, które są „złożonymi systemami”.

„Oczekujemy, że inne kraje ogłoszą wkład z dodatkowymi zdolnościami pancernymi” – powiedzieli, dodając, że środowe ogłoszenie było wynikiem „dobrych rozmów dyplomatycznych”, a także regularnych i bieżących konsultacji między sojusznikami.

Ze swojej strony Biden wykorzystał swoją konferencję prasową, aby również podziękować kanclerzowi Niemiec Olafowi Schultzowi za wysłanie czołgów Leopard na Ukrainę. „Niemcy sprostały temu. Kanclerz przez cały czas broniła (zachodniej) jedności” – powiedział, dodając, że decyzja Waszyngtonu nie wynikała z nacisków ze strony Berlina.

„O to w tym wszystkim chodzi. Pomoc Ukrainie w obronie i ochronie terytorium Ukrainy. To nie jest zagrożenie dla Rosji” – wyjaśnił prezydent USA, który rozmawiał w środę z Schultzem, prezydentem Francji Emmanuelem Macronem oraz pierwszymi ministrami z Włoch i ministrami . Wielka Brytania, Giorgia Meloni i Rishi Sunak, europejscy przywódcy Grupy Siedmiu.

Prezydent USA potwierdził na konferencji prasowej, że członkowie Ukraińskiej Grupy Kontaktowej ds. . we Francji.

Kim Yo Jong, siostra przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Una, oskarżyła Stany Zjednoczone o „dalsze przekroczenie czerwonej linii”, wysyłając czołgi Abrams na Ukrainę w celu wykorzystania ich w kontrataku Rosji w kraju „Stany Zjednoczone”. który naraził cały kontynent europejski na poważne niebezpieczeństwo wojny (…) przekracza teraz jeszcze bardziej czerwoną linię” – powiedział de facto numer dwa w Korei Północnej, podkreślając, że Waszyngton czyni to „bardziej klarownym” w swoich konfrontacji z antyrosyjskim stanowiskiem, informuje Jak donosi Koreańska Centralna Agencja Informacyjna.

„Stoi za tym zły zamiar Stanów Zjednoczonych, aby osiągnąć swój cel hegemonii poprzez rozszerzenie zakresu wojny zastępczej w celu zniszczenia Rosji. Świat byłby teraz znacznie jaśniejszy, bezpieczniejszy i spokojniejszy, gdyby nie Stany Zjednoczone” siostrzana przywódczyni Korei Północnej przykuta.

Według Kim Yo Jong, Stany Zjednoczone stanowią „poważne zagrożenie” i wyzwanie dla bezpieczeństwa strategicznego Rosji oraz pchają sytuację w regionie do „obecnego niebezpiecznego etapu”. W ten sposób obwinił Zachód o zniszczenie pokoju światowego i bezpieczeństwa regionalnego poprzez dostarczanie sprzętu wojskowego na Ukrainę, iz tego powodu nie mieliby „ani prawa, ani uzasadnienia do zniesławiania korzystania przez suwerenne państwa z uzasadnionego prawa do obrony”.

Wiceprzewodnicząca KC PPR dodała, że ​​„ukraińskie pole bitwy nie jest bynajmniej pustynią na Bliskim Wschodzie, gdzie 20 lat temu szalały amerykańskie czołgi”, uważając, że „nie ma wątpliwości”, że wszelki sprzęt wojskowy jest przekazywany Ukrainie. „Spłonie w obliczu niezłomnego ducha walki” Rosji.

„Bez względu na to, jak desperacko będą się starały sprzymierzone siły imperialistyczne, nigdy nie osłabią one heroicznego oporu armii rosyjskiej i narodu o patriotycznym duchu, uporze i silnej sile psychicznej” – dodała.

Wiceminister spraw zagranicznych Ukrainy Andriej Melnik zaznaczył, że władze tego kraju mają nadzieję, że w ciągu trzech miesięcy będą dysponować co najmniej setką zachodnich czołgów, głównie niemieckich Panter.

Według słów samego Melnyka, Pantery stanowią tak dużą część zachodniej floty czołgów, że Ukraina może mieć do nich dostęp w krótkim okresie. Według niego jest około 2000 takich czołgów, które mogą szybko trafić do armii ukraińskiej.

Pantery mogą być szybko wysłane z Polski, Niemiec lub innych krajów. Mam nadzieję, że będziemy mieć co najmniej sto takich czołgów (…). Zdobycie go jest realistyczne, jeśli mówimy o okresie trzech miesięcy ”- powiedział, zbierając Ukrinform.

Jednak Melnyk ostrzegł, że Ukraina musi „wydać nowe zamówienia w przyszłym roku lub w ciągu dwóch lat”, przewidując w ten sposób możliwe przyszłe zamówienia, takie jak te obserwowane w ostatnich miesiącach, gdy Kijów zwiększył presję na Berlin, aby otworzył Leopard. Wysyłka.

Rzeczywiście, kilku wyższych urzędników ukraińskich, takich jak minister spraw zagranicznych Dmytro Kuleba czy sam prezydent Wołodymyr Zełenski, wskazało teraz, że ich prośby o dostawy broni będą koncentrować się wokół myśliwców, które zmierzą się z Rosją w wojnie zmierzającej już do pierwszej rocznicy .

Szef Komitetu Wojskowego NATO, holenderski admirał Robbauer, bronił potrzeby przejścia państw członkowskich Sojuszu na „gospodarkę wojenną”, aby odpowiedzieć na potrzeby Ukrainy w obliczu rosyjskiej inwazji.

„Musimy zwiększyć produkcję przemysłu obronnego i już teraz na szczeblu krajowym toczy się coraz więcej rozmów na ten temat. Może to oznaczać nadanie priorytetu niektórym surowcom, niektórym mocom produkcyjnym potrzebnym przemysłowi obronnemu, a nie cywilnym” ”- powiedział Bauer w rozmowie z portugalską telewizją RTB. W najbliższą sobotę, jeśli te priorytety mają być częściowo omawiane na temat gospodarki wojennej w czasie pokoju.

Bauer zwrócił uwagę, że w ciągu ostatniego ćwierćwiecza światowa gospodarka działała na zasadzie „idź i idź”, ale wielkie straty materialne i techniczne wojny ujawniły słabość tego podejścia.

Po obu stronach zużywa się dużo amunicji i zniszczonego materiału: czołgów i samolotów. Obie strony muszą zakupić dużo surowców i amunicji, aby kontynuować walkę. Powiedział, że problem dla obu stron polega na tym, że przemysł obronny na Zachodzie iw Rosji musi zwiększyć produkcję. „Rezerwy Arsenalu są zwykle zbędne, ale kiedy ich potrzebujesz, to szaleństwo”.

Napływ uchodźców z Ukrainy do innych krajów, stan na 24 stycznia 2023 r. / Mapa: EA Napływ uchodźców z Ukrainy do innych krajów na dzień 24 stycznia 2023 r. / Mapa: EA

liczba uchodźców, którzy Przekroczyłem granicę z Ukrainą do reszty Europy Wzrasta od początku wojny na Ukrainie, która została rozpoczęta na rozkaz prezydenta Rosji Władimira Putina 24 lutego.

the Wysoki Komisarz Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców (UNHCR) szacuje się na ponad Ukrainę opuściło 17,9 mln ludzi, Od początku rosyjskiej ofensywy wojskowej, którą uważa Najszybszy masowy exodus w Europie od czasów II wojny światowej. Blisko 44% populacji – Szacunkowo 41 milionów w 2021 r. – Miał opuścić ziemie ukraińskie.

Matka i córka, uchodźcy z Ukrainy, czekają, aż transport opuści przejście graniczne Velikiye Slemence na Słowacji / Zdjęcie: Misja rozpoznawcza - EA

Według najnowszych danych Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców (2)I 17 923 566 osób opuściło terytorium Ukrainy na dzień 24 stycznia 2023 r.. według krajów, 9182436 Ukraińscy uchodźcy już przybyli PolskaI 2 852 395 a Rosja (3 października 2022), 2117868 a WęgryI 1 870 837 a Rumunia (22 stycznia), 1 127 957 a SłowacjaI 755368 a Moldova s 16705 a Białoruś (17 stycznia).

Młodzi uchodźcy Sobia Gorintsubia (20 l.) i Oleg Babenko (15 l.) uciekają przed bombami w Dnieprze na Ukrainie / Zdjęcie: FFM - EA

Docenia to Wysoki Komisarz ds. Uchodźców Ponad osiem milionów ukraińskich uchodźców zostało już zarejestrowanych na europejskiej ziemi i tak dalej więcej niż pięć będzie w trybie ochrony tymczasowej, Z powodu rosyjskiej inwazji na jego kraj.

Bibliografia

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *