March wzywa do położenia kresu korupcji w Paragwaju

logo identificador Prensa Latina

ASUNCION, 9 GRUDNIA (PRENSA LATENA) Grupa Paragwajczyków maszerowała dziś w tej stolicy, aby domagać się zakończenia tego, co nazywają sprawiedliwością śmierci, biorąc pod uwagę 37 przypadków korupcji i przestępczości zorganizowanej, które mogą zostać wniesione.

Podczas imprezy, od ulicy Carlosa Antonio Lópeza do Pałacu Sprawiedliwości w dzielnicy Saguña, uczestnicy nieśli krzyże i trumnę alegoryczną do tematu i obwinili dziewięciu ministrów Sądu Najwyższego oraz prokurator generalną Sandrę Quinonez.

W ramach Międzynarodowego Dnia Walki z Korupcją przedstawicielka ugrupowania Somos Anticorrupción Paraguay, Maria Esther Roa, oświadczyła, że ​​zabiega o „dymisję Prezesa Sądu Najwyższego Antonio Fritesa”.

„Ona nie może dłużej zajmować najważniejszego pokoju w strukturze Demokratyczno-Republikańskiej” – powiedział aktywista.

Odniosła się do Obserwatorium Sądowego, które było zakładem dla obywatela, ale jej zdaniem nie usprawnia procesu.

Podkreślił, że złożyliśmy ponad 350 memorandów w sprawach o korupcję publiczną, a oni nie udzielili nam odpowiedzi, ani nie skontaktowali się z nami z wymiaru sprawiedliwości w celu rozwiązania.

Doszedł do wniosku, że jest bardzo zaniepokojony tym, że ponieważ jest kolejnym prokuratorem generalnym, mamy pytania dotyczące dwóch członków tej listy.

Prezydent Paragwaju Mario Abdu otrzymał w piątek od Rady Sądownictwa krótką listę kandydatów na urząd Prokuratora Generalnego, który zgodnie z konstytucją będzie nieobsadzony od marca przyszłego roku.

Prezes Rady Ministrów Oscar Pacello przedstawił kandydatów na prezydenta posłom ustawodawcy Gustavo Santanderowi i Emiliano Rolonowi oraz adwokat Cecilii Perez, z których jedna zastąpi dotychczasową szefową resortu.

rgh/znc

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *