Marsz obywatelski w Gwatemali odmawia przywrócenia sprawiedliwości

Papież Franciszek wzywa do piękna opartego na różnorodności wszystkich

Zgromadzenie zostało wezwane przez Zgromadzenie Społeczno-Ludowe i cztery inne organizacje obywatelskie, chłopskie i tubylcze do żądania kraju wolnego od korupcji i mafii w czasie, gdy trwa proces wyboru kolejnego prokuratora generalnego i głównego prokuratora (MP). Rozmowa.

Dokładnie pod siedzibę tej instytucji, jako pierwszy przystanek na trasie, przybyli demonstranci, wyrażając odmowę ponownego wybrania Consuelo Porrasa, uznawanego w kraju za część tzw. paktu korupcyjnego.

„Karawany, Consuelo Porras”, „Żądamy kraju wolnego od korupcji i mafii”, „Nie mamy wielu zasobów, mamy wielu złodziei na stanowiskach publicznych” i „Zło wielu, skorumpowanych Consuelo” były większość słyszanych haseł podczas długiej podróży, z przerwami także w Trybunale Konstytucyjnym, a później w Kongresie.

W tym trzecim dniu nowego dnia walki i oporu Daniel Pascual z Komitetu Chłopskiego na rzecz Jedności wezwał ludność, aby nie zamykała oczu ani nie zakrywała uszu w obliczu krytycznej sytuacji ekonomicznej i niepowodzenia system sądownictwa. .

Pascual potępił: „Korupcja i bezkarność nas zabijają, ale głód, nędza i wysokie koszty życia również nas zabijają”, wskazując na wysokie ceny paliwa, gazu, chleba i ogólnie elektryczności, podstawowego koszyka.

Wezwał także do zakończenia represji na wsi i kryminalizacji przywódców, obrońców praw człowieka, byłych członków Specjalnej Prokuratury Antykorupcyjnej, reporterów społecznych i dziennikarzy.

Ten prokurator (Poras) wywraca sprawiedliwość do góry nogami, stała się podmiotem, który kryminalizuje i prześladuje.. Ta pani jest nie tylko skorumpowana, jest częścią mafijnych gangów, jak wskazała w jednym ze swoich przemówień podczas długiej podróży.

Protesty rozpoczęły się w miniony wtorek z regionów i wczoraj w tej stolicy, od siedzenia przed Pałacem Sprawiedliwości, gdzie obecna przewodnicząca posłanki poszła przedstawić swój plan pracy komisji nominacyjnej odpowiedzialnej za ten proces.

Tam, na tzw. placu Los Derechos, członkowie Zgromadzenia Społecznego i Ludowego zapełnili miejsce plakatami przeciwko reelekcji Porrasa na kadencję 2022-2026 i ewentualnym wyborom czterech innych kandydatów, których uważają za takich. Składany w interesie władzy wykonawczej.

Po nocnym obozowaniu w miejscu, wyruszyli na piknik przeciwko skorumpowanemu rządowi, który plądrował zasoby miasta, zgodnie z ogłoszeniem.

samochód / mk

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.