Mattarella zostaje przyjęty w Paragwaju podczas pierwszej wizyty prezydenta Włoch w tym kraju

Mattarella zostaje przyjęty w Paragwaju podczas pierwszej wizyty prezydenta Włoch w tym kraju

Asuncion, 6 lipca. Prezydent Włoch Sergio Mattarella przybył w czwartek do Paragwaju, gdzie do soboty będzie składał oficjalną wizytę, która obejmuje spotkanie z gubernatorem Paragwaju Mario Abdo Benitezem oraz zwiedzanie elektrowni wodnej Itaipu, która dzieli ten kraj . z Brazylią.

Minister spraw zagranicznych Paragwaju Julio Cesar Areola powitał włoskiego przywódcę na lotnisku Silvio Pettirossi, które obsługuje Asuncion, wraz z córką i pierwszą damą Laurą Mattarellą.

Wśród członków wizytującej delegacji był m.in. wiceminister spraw zagranicznych i współpracy międzynarodowej Edmundo Cirelli.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych potwierdziło w komunikacie, że jest to pierwsza oficjalna wizyta prezydenta Włoch w Paragwaju.

Oficjalny program gubernatora, który rozpoczyna się w piątek, obejmuje wywiad z Abdou Benitezem, którego kadencja kończy się 15 sierpnia.

Gospodarz i pierwsza dama Paragwaju, Silvana López Moreira, zorganizuje obiad na cześć Mattarelli w Rezydencji Prezydenckiej Mburovica Roja (lub Guarani Chief’s House).

Obaj dygnitarze spotkali się w styczniu ubiegłego roku, przy okazji wizyty Abdou Beniteza w Rzymie, gdzie władca Paragwaju został przyjęty z wszelkimi honorami w Pałacu Kwirynalskim, siedzibie Republiki.

Mattarella odbędzie prywatne spotkanie z wybranym prezydentem Paragwaju, Santiago Peñą, który przyjmie go w swojej rezydencji.

Prezydent, który w sobotę spotka się również ze społecznością włoską w Paragwaju, planuje zwiedzić obiekty Itaipu Binacional.

Mattarella przybył do Paragwaju po wizycie w Chile.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *