Mediapro wyprodukuje 750 godzin europejskich gier w roku 2023

Igrzyska Europejskie 2023

Przez okres dwunastu dni, Grupa Mediapro Jako nadawca-gospodarz Igrzysk Europejskich odbywających się w Krakowie (Polska) transmitował na żywo 750 godzin transmisji z 29 różnych dyscyplin sportowych.

Grup Mediapro wraz z Grupą Festiwalową pełnił funkcję nadawcy-gospodarza wydarzenia sportowego, które zakończyło się wczoraj, 2 lipca. Rozgrywki obejmowały 29 dyscyplin rozgrywanych na 26 obiektach.

Aby przeprowadzić to ogromne wdrożenie, grupa wysłała do Krakowa zespół składający się z ponad 500 osób, aby w ciągu 12 dni zawodów wyprodukował do 750 godzin transmisji na żywo.

Warto zaznaczyć, że Mediapro będzie także oficjalnym nadawcą-gospodarzem turnieju Igrzyska Panameryki Które odbędzie się w październiku w Santiago de Chile. Jest to pierwszy przypadek, gdy ta sama firma otrzymała zlecenie na produkcję obu wydarzeń w tym samym roku. Sprawność, dostępność i profesjonalizm zespołów Grupy zapewniają najlepszą relację z dwóch najważniejszych wydarzeń sportowych roku.

Grup Mediapro przeniósł się do Krakowa 500 profesjonalistów Z różnych siedzib grupy, która pracowała 16 jednostek mobilnych HD i ponad 250 kamer Wśród nich jest 9 dźwigów wodnych, 8 dźwigów, 2 kamery kablowe, 4 kamery śledzące, 45 ultrapowolnych samolotów i 14 dronów. Najważniejsza akcja miała miejsce na Stadionie Śląskim w Chorzowie, gdzie odbywały się zawody lekkoatletyczne i gdzie rozmieszczono 90 profesjonalistów i 45 kamer.

Barcelońska firma produkcyjna odpowiadała także za projekt, konstrukcję, wykonanie techniczne i logistykę filmu Międzynarodowe Centrum Nadawcze (ABC). IBC o powierzchni 1200 metrów kwadratowych zlokalizowano na terenie Telewizji Narodowej (TVP) w Krakowie, gdzie odbierano i zarządzano sygnałami dystrybuowanymi do 50 krajów na całym świecie, takich jak Niemcy, Argentyna, Belgia i Brazylia. Lub Hiszpania, Francja, Meksyk, Szwajcaria, Wielka Brytania, Turcja lub Tajlandia. Grupa wyprodukowała także dwa codzienne 26-minutowe klipy w języku angielskim oraz pięciominutowy klip rozpowszechniany na całym świecie.

Komitet Organizacyjny Igrzysk Europejskich Kraków – Małopolska 2023, organizator wydarzenia, po otrzymaniu kilku ofert, nagrodził Grup Mediapro i jej partnera za produkcję tego międzynarodowego wydarzenia sportowego. Organizatorzy docenili doświadczenie grupy, która rocznie organizuje ponad 15 000 wydarzeń na żywo na całym świecie.

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się do naszego kanału RSS i nigdy niczego nie przegapisz.

Inne artykuły o Mediapro

Inne powiązane artykuły

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *