Meksyk, Argentyna, Brazylia i Chile aspirują do Huelvy Golden Colon

ten Huelva Festiwal Filmu Iberoamerykańskiego Zapowiedziano pierwszych sześć tytułów Filmy Kto o to będzie walczył? złota woda kolońska W ramach oficjalnej sekcji filmów fabularnych w konkursie, która w dniach 12-19 listopada będzie świętować swoją czterdziestą siódmą sesję.

Zaprezentowane zostaną filmy: „El otro Tom” Rodrigo Plá i Laury Santullo (Meksyk, USA, 2020); „Dziura w płocie” Joaquina del Paso (Meksyk, Polska, 2021); „Bandido”, Luciano Juncos (Argentyna, Hiszpania, 2021); „Deserto Private” Ali Moritiba (Brazylia, 2021); „El pa (de)ciente”, autorstwa Constanzy Fernandez (Chile, 2021); oraz „9” autorstwa Martina Barnicea i Nicolasa Branca (Urugwaj, Argentyna, 2021).

Wybrane tytuły stanowią reprezentatywną próbkę panoramy Amerykański film Ibero Nowsze” – podkreślono konkurs w oświadczeniu.

Zwrócił uwagę, że Urugwajczycy i Meksykanie Rodrigo Bla i Laura SantoloReżyser i scenarzysta należą do najbardziej produktywnych par w meksykańskiej kinematografii i wspólnie zrealizowali kilka filmów fabularnych, takich jak „Potwór z tysiącem głów” (2015), który podzielili się w Orizonte Venice, „La demora” (2012) i „La demora” (2012) oraz „La zona” (2007).

Teraz przybyli do Huelvy z „Drugi Tom(Meksyk, USA), historia Eleny (Julia Chavez) i jej syna Toma (Israel Rodriguez), u którego zdiagnozowano ADHD i wypadek z jej lekami, stawia Elenę na baczności przed niebezpieczeństwem tych leków. Stany Zjednoczone w języku angielskim, został dobrze przyjęty na Festiwalu Filmowym w Wenecji, gdzie w sekcji Orizonte odbyła się jego światowa premiera.

W meksykańskiej produkcji filmowej pojawi się „El hoyo en la cerca” Joaquína del Paso w koprodukcji z Polską, jeden z filmów, które wywarły największy wpływ w ostatnich latach. Festiwal w Wenecji.

Zdjęcie Luciano Juncos, reżyser i scenarzysta, urodzony w 1991 roku w Kordobie (Argentyna), przyjechał na Festiwal w Huelvie ze swoim drugim filmem fabularnym „Bandido” (Argentyna, Hiszpania). Dramat fantasy oparty jest na historii Roberto Beniteza, technicznie znanego jako Bandido, słynnego piosenkarza i autora tekstów, który po przekroczeniu wieku średniego przechodzi kryzys estetyczny.

Pozostali filmowcy biorący udział w konkursie to: Brazylijczyk Ali Moretiba Wyreżyserowane przez chilijskie „Decherto” Constanzę Fernandez z „El Pa(de)centyOpowieść doktora Sergio Grafa (Hector Nogueira).

wreszcie, Urugwaj i Argentyna Przedstawiają „9”, pierwsze występy reżyserskie Martina Parnicii i Nicolasa Branca, które będzie jego światową premierą w konkursie.

Z informacjami od Adeli Mac Swiney González / Notistarz Agency

Plakat Festiwalu Filmów Iberoamerykańskich w Huelva

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *