Meksyk i Argentyna utrzymały się w wyścigu po Oscara

W środę Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej ogłosiła wstępnych nominacji w 10 kategoriach swoich wysoko cenionych nagród, wśród których jedna powinna szczególnie zainteresować społeczność latynoską.

Odnosimy się do najlepszego międzynarodowego filmu, którego wynik, jak było nieuniknione, pozostawił wiele zakładów w języku hiszpańskim, ale ostatecznie zawierał dwie nasze produkcje: meksykańskie „Bardo” Alejandro J. Iñárritu i argentyńskie „Argentyna, 1985” Santiago Mitre.

Nie oznacza to, że oba filmy we wspomnianej sekcji definitywnie powalczą o Oscara, bo brakuje jeszcze ostatniego przykładu, czyli tego, który zadecyduje o tym, ile piętnastu filmów znajdzie się na „krótkiej liście” na liście końcowej, tylko 5, który ukaże się 24 stycznia.

Jeśli jeszcze nie widziałeś tych wspaniałych filmów latynoamerykańskich, teraz możesz to zrobić w zaciszu własnego domu. Pierwszy z nich jest dostępny w serwisie Netflix, a drugi w Prime Video. I nie powinieneś przegapić naszej relacji z obu: oto ona Nasza recenzja „Zimna”; tam jest Nasz wywiad z Iñárritu; I tu Te, które zrobiliśmy z Mitre i aktorem Ricardo Darínem.

Inne ogłoszone listy odpowiadają kategoriom filmów dokumentalnych, makijażu i stylizacji włosów, efektów wizualnych, dźwięku, oryginalnej ścieżki dźwiękowej, oryginalnej muzyki, filmów krótkometrażowych na żywo, krótkometrażowych filmów dokumentalnych i krótkometrażowych filmów animowanych.

Oto pełna lista najlepszych międzynarodowych filmów, przedstawiona w porządku alfabetycznym według krajów:

Argentyna, „Argentyna, 1985”

Austria, stanik

Belgia, „blisko”

Kambodża, „Powrót do Seulu”

Dania, „Święty Pająk”

Francja, „Święty Omer”

Niemcy, „Cisza na froncie zachodnim”

Indie, „Ostatni pokaz filmowy”

Irlandia, „Cicha dziewczyna”

Meksyk, „Bardo, fałszywa kronika garści prawd”

Maroko, „Niebieski kaftan”

Pakistan, „Joyland”

Polska, „EO”

Korea Południowa, „Decyzja o wyjeździe”

Szwecja, „spisek kairski”

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.