Meksyk i Stany Zjednoczone opracowują politykę imigracyjną do krajów trzecich, która jest kwestionowana przez kilka organizacji pozarządowych

Meksyk i Stany Zjednoczone opracowują politykę imigracyjną do krajów trzecich, która jest kwestionowana przez kilka organizacji pozarządowych

W obliczu dwóch prezydentów, którzy porzucili obietnice wyborcze, ponieważ jako kandydaci obiecywali promowanie praw człowieka w przypadku migrantów, i pośród pytań ze strony organizacji pozarządowych zarówno z Meksyku, jak i Stanów Zjednoczonych, rządy Andrésa Manuela Lopeza Obradora i Joe Bidena Postępy w projektowaniu polityki w oparciu o Kontrola i wydalanie imigrantów.

Zdjęcia opublikowane przez rząd Meksyku przedstawiają przyjazne spotkanie. AMLO (skrót od Prezydent Meksyku) przyjął Sekretarza Stanu USA Anthony'ego Blinkena i Sekretarza Bezpieczeństwa Narodowego Alejandro Mayorkasa na spotkaniu, w którym uczestniczyła także doradczyni Białego Domu ds. bezpieczeństwa Elizabeth Sherwood Randall. Wyjaśnienie wyższości, jaką cieszy się obecny rząd amerykański Bezprecedensowy kryzys migracyjny w 2023 r

Wybory odbędą się w 2024 r., czy to w Stanach Zjednoczonych, czy gdziekolwiek Biden stara się o reelekcjęPodobnie jak w Meksyku, gdzie AMLO stawia na ciągłość swojej administracji, nominując Claudię Sheinbaum, oba rządy obawiają się negatywnego wpływu, jaki ta zmiana może mieć na opinię publiczną. Większa fala migracji niż bardzo wysoka odnotowana w tym rokugdzie miliony imigrantów z wielu różnych krajów przemierzają Meksyk w celu przedostania się bez dokumentów na terytorium Ameryki.

W okresie od października 2022 r. do września 2023 r., który obejmuje rok podatkowy w USA, Władze imigracyjne USA Odpowiadali za ponad 3,2 miliona zatrzymań nielegalnych imigrantów. W poprzednim roku podatkowym odnotowano już rekordową liczbę 2,7 miliona aresztowań. Eksperci zajmujący się badaniami migracyjnymi szacują, że na każde aresztowanie co najmniej trzech kolejnych migrantów prawdopodobnie osiągnie swój cel Wjazd do Stanów Zjednoczonych bez dokumentów.

Ten masowy ruch ludzki, który był centralnie zaplanowanyLub obejmuje osiedlenie się w MeksykuW różnych małych i średnich miastach załamują się także usługi publiczne, poza tym, że wielu imigrantów różnych narodowości po aresztowaniu w Stanach Zjednoczonych osiedla się na terytorium Meksyku, czasowo lub na stałe.

Z drugiej strony ostatnio Administracja Bidena Przyznał, że jego zainteresowanie posiadaniem kanału negocjacyjnego z reżimem Nicolasa Maduro jest związane z kontrolowaniem napływu wenezuelskich migrantów. Dzięki tym bezpośrednim rozmowom w 2023 r. uruchomiono loty repatriacyjne, w wyniku których do Caracas wróciły tysiące Wenezuelczyków, w tym niektórzy, którzy udokumentowali prześladowania ze strony Chavismo.

Jednocześnie Meksyk stał się schronieniem dla wielu migrantów powracających ze Stanów Zjednoczonych. the Polityka imigracyjna Z czym zdaje się dyskutować Bidena i Amlo Obejmowałoby to uniemożliwianie imigrantom z krajów trzecich wjazdu na terytorium Meksyku w zamian za umożliwienie Meksykanom przedostania się do Stanów Zjednoczonych i nałożenie bardziej rygorystycznych kontroli granicznych.

Po przesłuchaniu swojego poprzednika Donalda Trumpa w sprawie budowy muru granicznego. Biden zdecydował się przeznaczyć pieniądze Do tego projektu. Przesłanie jego administracji jest takie, że jeśli migrant nie posiada wizy lub pozwolenia na wjazd ze względów humanitarnych, które muszą zostać rozpatrzone z wyprzedzeniem, nie zostanie przyjęty.

bycie kandydatem, AMLO obiecało szanować prawa człowieka przysługujące migrantom. Jednakże zeznania Wenezuelczyków, Kubańczyków i Haitańczyków, a także innych narodowości, odzwierciedlają brutalne traktowanie i różnego rodzaju nadużycia ze strony meksykańskich urzędników.

Spotkanie na wysokim szczeblu, które odbyło się 27 grudnia, stanowiło tło dla ostatniej i największej karawany migrantów w 2023 r. Według obecnych dziennikarzy w Wigilię Bożego Narodzenia około 8 000 osób opuściło gminę Huixtla w stanie Chiapas nad rzeką granica. Między Meksykiem a Gwatemalą.

Dla meksykańskiej aktywistki Any Loreny Delgadillo ta przyczepa kempingowa, którą nazwał „Wyjściem z ubóstwa”, jest wyraźnym przykładem tego, jak ludzie doświadczają „masowego exodusu, który jest bezpośrednim skutkiem masowego braku ochrony, jakiej doświadczają w obliczu przemocy” , brak bezpieczeństwa, brak możliwości i, w wielu przypadkach, brak praworządności.

Kubańczycy, Wenezuelczycy, Honduranie, Haitańczycy i Salwadorczycy są częścią tej karawany, której rzecznicy wezwali do podjęcia działań humanitarnych. Rządy Meksyku i Stanów Zjednoczonych Aby móc się zmobilizować i pozwolić na wjazd na terytorium Ameryki.

„To nie militaryzacja, przetrzymywanie i masowe deportacje przyniosą rezultaty. Konieczne jest, abyśmy osiągnęli rezultaty Bezpieczne metody migracji na poszczególnych jej etapach„Jak również politykę regulacyjną” – powiedział Delgadillo, dyrektor Fundacji Sprawiedliwości, w liście do rządów Meksyku i Stanów Zjednoczonych.

Ze swojej strony Waszyngtońskie Biuro ds. Ameryki Łacińskiej (WOLA). Ostre oświadczenie, ale skierowane szczególnie do rządu Bidena Oraz dwóm partiom reprezentowanym w Kongresie USA, Republikańskiej i Demokratycznej.

„Nadszedł czas, aby spojrzeć realistycznie na czynniki napędzające migrację, zapewnić należyte procesy osobom potrzebującym ochrony, zapewnić dodatkowe legalne ścieżki migracji i współpracować z krajami na całej półkuli, które również przyjmują rekordową liczbę migrantów, uchodźców i azylantów poszukiwaczy” – mówi Oświadczenie WOLI.

Jednocześnie kwestionowało to wiele organizacji praw człowieka Platforma, którą AMLO przekazało dyktatorom na Kubie i Wenezueli Na spotkaniu, które odbyło się pod koniec października w celu omówienia kryzysu migracyjnego, który pogłębił się w 2023 r. W tej dziedzinie Miguel Díaz-Canel i Nicolas Maduro oskarżyli zastosowane przez Waszyngton środki przymusu o to, że są odpowiedzialne za Masowa migracja w swoich krajach Unikali samokrytyki w stosunku do podjętych środków i braku swobód jako motywacji do migracji.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *