Meksyk przyspieszy pakowanie szczepionki CanSino i rozprowadzi pierwsze partie

Wenezuela potwierdza swoją solidarność z Saint Vincent i Grenadynami

17 kwietnia 2021 r., Godz.Meksyk, 17 kwietnia (Prensa Latina) Meksyk przyspiesza proces pakowania chińsko-kanadyjskiej szczepionki CanSino i rozprowadza pierwsze partie do natychmiastowego rozpoczęcia dawkowania, poinformowało dziś Ministerstwo Zdrowia.

W tej chwili trzecia partia 674,740 paczkowanych dawek szczepionki jest rozprowadzana w fabryce Drugmex w Querétaro. Odpowiedzialne za tę misję Ministerstwo Stosunków Zewnętrznych dodało, że od tego momentu dostawa i dystrybucja materiału biologicznego będzie bardziej elastyczna.

Wskazał, że ponad trzy miliony pracowników sektora edukacji w całym kraju, z instytucji publicznych i prywatnych, zostanie zaszczepionych przeciwko Covid-19 od 20 kwietnia do 28 maja tym antygenem.

Po tym, jak szefowa Ministerstwa Edukacji Publicznej (SEP) Delfina Gómez Alvarez podkreśliła, że ​​powrót do szkoły będzie dobrowolny, bezpieczny i nakładający się, Hugo Lopez Gatel, Podsekretarz Ministerstwa Profilaktyki i Promocji Zdrowia, wskazał, że jako program szczepień postępował, będzie można wrócić na zajęcia do czasu pojawienia się żółtego światła.

Oszacowano, że w Chiapas, Coahuila, Nayarit, Veracruz i Tamaulipas, gdzie szczepienia kadry edukacyjnej rozpoczną się w dniach 20-27 kwietnia, ponowne otwarcie szkół może zakończyć się przed 15 maja.

Gómez Alvarez zauważył, że rodzice, którzy zdecydują się posłać swoje dzieci do placówek edukacyjnych, muszą podpisać zobowiązanie i zastosować wszelkie środki zapobiegawcze. Podkreślił, że pracownicy na poziomie podstawowym, wyższym i wyższym zostaną zaszczepieni, a kontekst każdego kampusu uniwersyteckiego będzie uwzględniony, aby określić jego ponowne otwarcie.

Zaletą tego leku jest to, że wymaga tylko jednej dawki i bez głębokiego zamrażania, a zaaplikuje go nowe brygady odpowiedzialne za dane sekretariaty i Gwardię Narodową, a tym samym regularny program szczepień nie spowolni.

Gomez Alvarez zaznaczył, że przed rozpoczęciem akcji szczepień wyposażenie ośrodków szczepień będzie gwarantowane, a także zapowiedział, że pierwsze dawki zostaną rozdane jutro, w niedzielę.

M / Elma

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *