Meksyk przyznaje się do przemocy w kampanii wyborczej – Prensa Latina

Urugwajscy naukowcy nie zgadzają się z rządowymi środkami zwalczania wirusa Covid-19 - Prensa Latina

Na porannej konferencji prasowej prezydenta Andresa Manuela Lopeza Obradora w Pałacu Narodowym kwestię podjęła sekretarz bezpieczeństwa narodowego Rosa Ischila Rodriguez.

Urzędnik powiedział, że kandydaci są chronieni, aby nie stracić życia i w tej sprawie wdrażany jest protokół ochrony ich wszystkich, co jest bardzo intensywną pracą, ponieważ jest kilka tysięcy kandydatów.

Isila Rodriguez wyjaśniła, że ​​środki ochrony są wdrażane poprzez tworzenie grup roboczych, których celem jest zapobieganie i karanie przemocy politycznej oraz ochrona kandydatów zagrożonych przestępczością zorganizowaną i umysłowymi.

Podkreślił, że dzięki temu mechanizmowi wszyscy kandydaci na 21 000 stanowisk publicznych nie są sami, ich prawa polityczne są chronione, a „partia przestępcza” (mówiąca o przestępcach) nie będzie mogła decydować o tych wyborach.

Powiedział, że przy tych stołach roboczych istnieje szeroka współpraca z 32 gubernatorami stanów, ministrami bezpieczeństwa i innymi urzędnikami państwowymi.

Protokół opieki sporządza się po poinformowaniu poszkodowanego o zagrożeniach wobec niej i od tego momentu skoordynowane są prace zabezpieczające. System ochrony jest tworzony przez interwencję federalną i stanową.

Wskazał, że według ostatnich danych do Sekretariatu wpłynęło 117 zawiadomień o agresji, w tym 71 mężczyzn, dotyczących więcej niż jednego skarżącego. 41 posiadają środki ochrony, z których 22 są bezpośrednio wspierane przez wojsko lub policję, a jest 58 przypadków zatrudnienia lub groźby zastosowania wobec nich szczególnej przemocy,

Wyjaśnił, że 82 procent zagrożeń jest skierowanych pod adresem kandydatów na średnie stanowiska, takich jak burmistrzowie i ejidos, ponieważ przestępczość zorganizowana działa z większą skutecznością i przemocą, ponieważ na tych poziomach dominuje na rynkach narkotykowych i innych przestępstwach, od wymuszeń po różne rodzaje kradzieży i porwań.

W tych wyborach dążą do tego, by swoich kandydatów potajemnie i trudno odkryć, mimo że część z nich została odkryta i aresztowana.

Przyznał, że pomimo inwigilacji, rozmieszczenia policji i wojska oraz obsługi stołów roboczych doszło do zabójstw i oczekuje się, że żadna ze spraw nie pozostanie bezkarna.

Potępił, że przestępczość zorganizowana i pracownicy umysłowi starają się wpłynąć na wybory, aby umocnić swoją kontrolę nad terytoriami w trakcie wielkiej wojny między kartelami, które dokonują wyjątkowo brutalnych aktów przemocy.

mgt / lma

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *