Meksyk przyznaje się do przemocy w kampanii wyborczej – Prensa Latina

Urugwajscy naukowcy nie zgadzają się z rządowymi środkami zwalczania wirusa Covid-19 - Prensa Latina

Na porannej konferencji prasowej prezydenta Andresa Manuela Lopeza Obradora w Pałacu Narodowym kwestię podjęła sekretarz bezpieczeństwa narodowego Rosa Ischila Rodriguez.

Urzędnik powiedział, że kandydaci są chronieni, aby nie stracić życia i w tej sprawie wdrażany jest protokół ochrony ich wszystkich, co jest bardzo intensywną pracą, ponieważ jest kilka tysięcy kandydatów.

Isila Rodriguez wyjaśniła, że ​​środki ochrony są wdrażane poprzez tworzenie grup roboczych, których celem jest zapobieganie i karanie przemocy politycznej oraz ochrona kandydatów zagrożonych przestępczością zorganizowaną i umysłowymi.

Podkreślił, że dzięki temu mechanizmowi wszyscy kandydaci na 21 000 stanowisk publicznych nie są sami, ich prawa polityczne są chronione, a „partia przestępcza” (mówiąca o przestępcach) nie będzie mogła decydować o tych wyborach.

Powiedział, że przy tych stołach roboczych istnieje szeroka współpraca z 32 gubernatorami stanów, ministrami bezpieczeństwa i innymi urzędnikami państwowymi.

Protokół opieki sporządza się po poinformowaniu poszkodowanego o zagrożeniach wobec niej i od tego momentu skoordynowane są prace zabezpieczające. System ochrony jest tworzony przez interwencję federalną i stanową.

Wskazał, że według ostatnich danych do Sekretariatu wpłynęło 117 zawiadomień o agresji, w tym 71 mężczyzn, dotyczących więcej niż jednego skarżącego. 41 posiadają środki ochrony, z których 22 są bezpośrednio wspierane przez wojsko lub policję, a jest 58 przypadków zatrudnienia lub groźby zastosowania wobec nich szczególnej przemocy,

Wyjaśnił, że 82 procent zagrożeń jest skierowanych pod adresem kandydatów na średnie stanowiska, takich jak burmistrzowie i ejidos, ponieważ przestępczość zorganizowana działa z większą skutecznością i przemocą, ponieważ na tych poziomach dominuje na rynkach narkotykowych i innych przestępstwach, od wymuszeń po różne rodzaje kradzieży i porwań.

W tych wyborach dążą do tego, by swoich kandydatów potajemnie i trudno odkryć, mimo że część z nich została odkryta i aresztowana.

Przyznał, że pomimo inwigilacji, rozmieszczenia policji i wojska oraz obsługi stołów roboczych doszło do zabójstw i oczekuje się, że żadna ze spraw nie pozostanie bezkarna.

Potępił, że przestępczość zorganizowana i pracownicy umysłowi starają się wpłynąć na wybory, aby umocnić swoją kontrolę nad terytoriami w trakcie wielkiej wojny między kartelami, które dokonują wyjątkowo brutalnych aktów przemocy.

mgt / lma

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *