Meksyk stara się uruchomić loty deportacyjne w obliczu boomu migracyjnego

Meksyk stara się uruchomić loty deportacyjne w obliczu boomu migracyjnego

Meksykański Narodowy Instytut Migracji podejmuje kroki, aby zaradzić wzrostowi nielegalnych przepływów migracyjnych w systemie kolejowym kraju, w następstwie porozumień osiągniętych podczas niedawnego spotkania międzyinstytucjonalnego, które odbyło się 22 września w Ciudad Juárez w stanie Chihuahua.

W ramach swojego zaangażowania Indyjski Ruch Narodowy ogłosił, że Departament Stanu prowadzi negocjacje dyplomatyczne z rządami Brazylii, Kolumbii, Kuby, Nikaragui i Wenezueli. Celem jest poszukiwanie porozumień, aby kraje te przyjmowały loty powrotne dla nielegalnych imigrantów.

Ponadto Narodowy Ruch Imigracyjny zlecił usługi transportu powietrznego i naziemnego, w tym loty czarterowe, w celu transportu nielegalnych imigrantów do innych obszarów kraju. Procedura ta ma na celu zapewnienie im odpowiedniej opieki i pomocy lub, w razie potrzeby, umożliwienie ich powrotu do krajów pochodzenia.

Opieka nad nieletnimi

W oświadczeniu podano, że rząd Andrésa Manuela Lópeza Obradora i rada miasta Ciudad Juárez współpracują w celu znalezienia odpowiedniego terenu pod utworzenie otwartego schroniska, które będzie skupiać się głównie na pomocy grupom rodzinnym i nieletnim.

Do chwili obecnej Narodowy Instytut Migracji zarejestrował w okresie od 1 stycznia do 3 października br. łącznie 1 566 948 cudzoziemców o nieuregulowanym statusie pobytu na terytorium kraju.

Wysiłki Meksyku wpisują się w ramy porozumienia ze Stanami Zjednoczonymi mającego na celu wzmocnienie walki z nielegalną imigracją i zbiegają się z decyzją Białego Domu o rozbudowie muru granicznego w celu kontrolowania przepływu osób nieposiadających dokumentów w dolinie rzeki. , Teksas.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *