Meksyk traktuje priorytetowo procesy przeciwko amerykańskim producentom broni

Papież Franciszek wzywa do piękna opartego na różnorodności wszystkich

Minister Spraw Zagranicznych wyjaśnił naukowcom, że jednym z centralnych elementów przemocy w Meksyku jest dostępność broni, ponieważ od granicy jest trzy tysiące kilometrów, gdzie bardzo łatwo jest handlować i zdobywać broń wszystkich typów i kalibrów.

Wynika to z decyzji ustawodawstwa USA o zniesieniu ograniczeń, które istniały dla broni ofensywnej lub broni o większej sile ognia, które obowiązywały od 1994 do 2004 roku.

Potępiał jednak znaczny wzrost liczby morderstw, obrażeń i ran z broni palnej, ponieważ ówczesne rządy zezwalały na ten ruch.

Nalegał, że jeśli nie zmniejszymy dostępności broni w naszym kraju, bardzo trudno będzie zmniejszyć poziom przemocy, dlatego priorytetem Meksyku jest zaspokojenie popytu ze strony producentów.

Mamy ograniczenie, które polega na tym, że ustawodawstwo tego kraju nie uwzględnia nielegalnego zakupu, sprzedaży i tranzytu broni wszelkiego rodzaju, w taki sposób, że cokolwiek podnosi Meksyk w tej dziedzinie umów dwustronnych powoduje, że stosunki dyplomatyczne są bardzo restrykcyjne .

Wyjaśnił więc, że przygotowaliśmy pozew, który jest teraz w Massachusetts, w sądzie, i czekamy na jego decyzję, czy się do tego przyzna, i rozpoczyna się odpowiednie postępowanie.

Będziemy nadal nalegać na to ze względu na jego wpływ na nasz kraj. Opowiadamy się za zaniedbaniem, co jest dobrze ugruntowaną koncepcją w prawie amerykańskim. W Meksyku rodzaj pozwu, który można by wnieść, byłby zupełnie inny, ale w USA koncentruje się na lenistwie producenta.

Kojarzymy ją z działaniami lub zaniechaniami producentów broni, które skutkują lub prowadzą do ich późniejszego użycia przez zorganizowane grupy przestępcze, co znacząco zwiększa przemoc przestępczą w Meksyku.

Przemysł zbrojeniowy wysuwa argument przeciwko legalności pracy rządu meksykańskiego w sądzie w Massachusetts, wyjaśnił Ebrard, i jest jeszcze jedna seria argumentów, które wysuwają, a my je obalamy.

Doszedł do wniosku, że są oczywiście inne działania, które podejmujemy, związane z modernizacją całej linii granicznej, z wykorzystaniem nowych technologii, dronów, łączeniem nieinwazyjnych reżimów między Meksykiem a Stanami Zjednoczonymi w celu zwalczania tego handlu bronią.

jha / lma

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.