Meksyk utrzymuje niskie wskaźniki zakażeń COVID-19 – Prinsa Latina

Meksyk utrzymuje niskie wskaźniki zakażeń COVID-19 - Prinsa Latina

José Luis Alumea, dyrektor generalny ds. Epidemiologii w Ministerstwie Zdrowia, przedstawiając poranną aktualizację raportu technicznego, wskazał, że najnowsze badania przeprowadzone przez Meksykański Instytut Ubezpieczeń Społecznych wskazują, że od 40 do 45 procent Meksykanów jest narażonych na wirus.

Dodał, że chociaż choroba ustąpiła, nie została jeszcze opanowana, a wszelkie praktyki profilaktyczne muszą być utrzymane.

Z kolei Gabriela Nocamendi, dyrektor nadzoru epidemiologicznego wskazała, że ​​do tej pory w kraju jest około 21 894 aktywnych przypadków choroby i łącznie 218928 zgonów.

Wyjaśnił, że obłożenie szpitali na poziomie krajowym spadło o 83 proc. W porównaniu z początkiem roku, kiedy odnotowano szczyt urazów i pacjentów w szpitalach.

Dziś, w niedzielę, 11% łóżek w szpitalach publicznych jest zajętych, a 15% z nich ma respirator.

Ta panorama może nas skłonić do wniosku, że populacja, mimo utrzymywania się choroby, nie jest niebezpieczna i może mieć inne niż niebezpieczne objawy leczenia ambulatoryjnego – wyjaśnił Nocamendi.

Jeśli chodzi o szczepionki, Alumea wyjaśnił, że Meksyk otrzymał 27 milionów 93.685 dawek pięciu preparatów antywirusowych stosowanych od 23 grudnia, z czego ponad jedna trzecia to 10 milionów, 660 tysięcy i 65 dawek Pfizer-BioNTech.

AGP / LMA / GDC

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *