Meksyk wyprzedza Polskę… gospodarczo

Meksyk wyprzedza Polskę… gospodarczo

Mówią nam, że poza boiskiem do piłki nożnej Meksyk może pochwalić się drugą najlepiej prosperującą walutą roku, a peso zyskało 5,1% w stosunku do dolara. Z drugiej strony zdecydowana większość walut odnotowuje straty, w tym polski złoty ze spadkiem o 13,2%. Meksyk również radzi sobie lepiej pod względem inflacji niż Polska, gdzie ceny mają być w tym roku wyższe o 8,5%, podczas gdy deficyt wyniesie 15,9%, czyli prawie dwukrotnie. W rzeczywistości pokazują, że Polska ma jedną z najwyższych stóp inflacji w Europie, zaraz po krajach bałtyckich. Wyjaśniają nam, że Meksyk ma gospodarkę dwa razy większą niż Polska, ale ludność trzy razy większą, więc czas rozdzielić bogactwo narodowe na większą populację.

Ani śladu pieniędzy

Chociaż fundusze zostały uwolnione, powiedzieli nam, że rząd spóźniał się przez ponad rok z płatnościami dla swoich dostawców i firm, które wygrały przetargi za pośrednictwem Banco del Bienestar. Wyjaśniają nam, że ta sytuacja spowodowała, że ​​w księgowości tych firm pojawiły się czerwone cyfry, a wiele z nich zdecydowało się wycofać swoje usługi z oddziałów banku kierowanego przez Victora Manuela Lamoya. W tej chwili mówią nam, że przeznaczenie zasobów jest nieznane, ale wielu z nich już zastanawia się, czy prezydent Andrés Manuel López Obrador jest świadomy sytuacji.

Turystyka jest bardzo droga

Inegi autorstwa Gracieli Márquez opublikuje jutro swój raport o inflacji za pierwszą połowę listopada. Mówią nam, że konsensus analityków wynosi 8,25% po osiągnięciu 8,28% w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Mówią nam, że problem polega na tym, że „twarda” lub wtórna inflacja zarejestruje nowe maksimum 8,63%, aby połączyć 12 tygodni z trendem wzrostowym, biorąc pod uwagę wysokie koszty usług turystycznych i towarów przed dniami El Buen Fin. W szczególności są to odkrycie gwałtownie rosnących cen linii lotniczych i hoteli, a także fakt, że firmy nadal przerzucają swoje wysokie koszty na konsumentów.

Piva maluje się na różowo

Mówią nam, że Giełda Instytucjonalna (Biva) i jej dyrektor zarządzająca, Maria Arreaza, są pionierami w powiązaniu płci. Mówi nam, że była w stanie uzyskać większość tych instrumentów dłużnych w celu wsparcia projektów na rzecz rozwoju kobiet włączonych do Biva, ponieważ jest to portfel zaangażowany w zasady zrównoważonego rozwoju, zarządzania i równości płci. Mówią nam nawet, że Maria Ariza namawia przed organami nadzorczymi sektora papierów wartościowych, że nadawcy ujawniają różnice w wynagrodzeniach, jakie mają w swoich strukturach biznesowych, co ujawniałoby spójność tych, którzy twierdzą, że wspierają zarówno mężczyzn, jak i kobiety bez dyskryminacji, ale to znajduje również odzwierciedlenie w części Wizualizacja wynagrodzeń.

Biznesmeni chodzą z Jezusem w ustach

Mówią nam, że biznesmeni i urzędnicy państw wchodzących w skład Sojuszu Pacyfiku: Chile, Kolumbii, Peru i Meksyku o mało nie dostali zawału serca, po tym jak prezydent Andrés Manuel López Obrador zaproponował odwołanie szczytu przywódców Sojuszu z powodu nieobecność Pedro Castillo, prezydenta Peru. Tłumaczą nam, że prywatna inicjatywa obawia się, że szczyt biznesowy Pacific Alliance nie odbędzie się 24 listopada, kiedy hotele i sale są już wynajęte. W spotkaniu biznesowym zazwyczaj biorą udział także urzędnicy, ale tym razem ich udział będzie widoczny ze względu na zawieszenie szczytu liderów. Nawiasem mówiąc, mówią nam, że tymczasowe przewodnictwo szczytu biznesowego sprawuje Meksykanin Valentin Diez Morodo.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *