Meksyk zaostrza kontrolę nad swoją południową granicą, aby powstrzymać napływ nielegalnych imigrantów

Cargando

Rząd meksykański wzmocnił kontrolę imigracyjną na południowej granicy w obliczu napływu dużej liczby nielegalnych imigrantów i wzrostu liczby incydentów, na które są narażeni w regionie.

Zgłoś dla Południowy Magazyn Raporty mówią, że Narodowy Instytut Migracji (INM) uruchomił trzy nowe punkty kontroli imigracyjnej w Tapachula „z powodu incydentów, w które zaangażowane były nielegalne i przepełnione jednostki transportu migrantów”.

Dwie z tych kontroli umieszczono na południowym pasie łączącym się z przybrzeżną autostradą Chiapas, gdzie Setki migrantów w przyczepach kempingowych (Wiele z nich jest nielegalnych) Codziennie, wyjaśniła gazeta.

W jednostce INM tworzone są nowe punkty kontrolne, w których ładowani są ubezpieczeni imigranci bez dokumentów.

Mają też członków Dyrekcji ds. Tranzytu oraz Ministerstwa Bezpieczeństwa i Ochrony Obywateli, których agenci zatrzymują podejrzane jednostki transportowe, aby przeprowadzić rewizję w poszukiwaniu przestępców.

Według Narodowego Instytutu ds. Migracji wzmocnienie punktów kontrolnych jest próbą ochrony i wsparcia migrantów, aby mogli przeprowadzić swoje procedury imigracyjne i aby byli Nie ryzykuj życia Podczas podróży ukrytych w środkach transportu publicznego, przyczepach lub pojazdach prywatnych.

Obecność Kubańczyków i Wenezuelczyków wzrosła zwłaszcza na południowej granicy Meksyku, zmierzając do dotarcia do Stanów Zjednoczonych. Jednak ci imigranci potępiają ich nieustanny szantaż ze strony władz meksykańskich, które żądają od nich pieniędzy, aby umożliwić im dalszą podróż.

Meksyk rozszerzył swój program kontroli imigracji, aby uniemożliwić krajowi dalsze pozostawanie miejscem tranzytowym dla nielegalnych imigrantów. Napływu nie można jednak powstrzymać w roku podatkowym 2022 ponad 200 000 Kubańczyków po przejściu przez Meksyk szukało azylu w USA.

Podróż zainicjowana przez wielu Kubańczyków z Nikaragui, po tym, jak rząd wydał Kubańczykom darmowe wizy pod koniec 2021 roku, do południowej granicy Meksyku to niebezpieczny oraz trudności związane z pogodą i przyrodą oraz działaniami gangów przestępczych.

Prośby o pomoc od krewnych, którzy próbują Zlokalizuj bliskich Zagubione w tych podróżach są powszechne w sieciach i organizacjach ochrony migrantów.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.