Meksyk żyje długo! Oto 10 Meksykanów, którzy odnieśli sukces w 2022 roku

Rok 2022 jest w tyle, ale przypomina nam, że przez następne 12 miesięcy Meksykanie Byli obecni w Podkreśla całą scenę Aby podnieść imię swojego kraju na całym świecie.

Oto lista z 10 Meksykanów, którzy złamali go w tym roku W obszarach takich jak sport, nauka, kino i inne działania, w których mieli znaczący udział.

Meksykanie odnoszą sukcesy na różnych polach (fot. Unsplash)

Meksykanie pojawili się w roku 2022

Katya Eccazarita

the Pierwsza Meksykanka, która poleciała w kosmos, nazywała się Katia Echazarreta I dumnie pochodzi ze stanu Jalisco. Młoda kobieta została wybrana przez Space for Humanity na jednego z członków załogi misji firmy niebieskie pochodzenie.

w 2022 r., the Meksykańska młodzież Spełnił swoje marzenie o locie w kosmos Po długiej drodze, która rozpoczęła się w wieku siedmiu lat, kiedy przeniósł się do Kalifornii, aby realizować swoje marzenia.

Ale Inżynier elektryk, absolwent UCL, trafił nie tylko w kosmos, ale także do serc wszystkich Meksykanów Podziękowaliśmy mu za wywiezienie naszej flagi z orbity.

Sergio „Chico” Perez

Nie ma wątpliwości, że Sergio „Chico” Perez przykuł uwagę wszystkich w sporcie. Meksykański kierowca zajął trzecie miejsce w Mistrzostwach Świata Formuły 1.

Zawodnik urodzony w Guadalajarze w stanie Jalisco zakończył sezon z wynikiem 305 punktów tylko za Charlesem Leclercem. (Ferrari) i kolega z zespołu Max Verstappen (Red Bull).

– Tak się czasem dzieje. Muszę być szczęśliwy. […] „Dałem z siebie wszystko” – powiedział na koniec meksykański pilot. Jego ostatni wyścig w sezonie Który niestety stracił przywództwo pomocnicze.

Meksykanie, którzy złamali go w 2022 roku

Zdjęcie: Cuartoscuro – „Checo” Pérez zajął 3 miejsce w Mistrzostwach Świata Kierowców F1

Ale, „Checo” Pérez zdobył najlepszy występ Meksykanina W historii największego toru wyścigów samochodowych.

A teraz, jako dziwny fakt, 9 grudnia pilot z Guadalajary został pierwszym Meksykaninem, który wziął udział w ceremonii i odebrał nagrodę od Międzynarodowej Federacji Samochodowej (FIA).

„Checo” zdobył uznanie za zajęcie trzeciego miejsca Mistrzostwa Świata Pilotów.

Guillermo del Toro

Słynny reżyser filmowy dał wiele do powiedzenia na temat 2022 roku i napisał nowy rozdział swoim najnowszym portretem „Pinokia”, który był już nominowany w trzech kategoriach Złotych Globów i jest jedną z najchętniej oglądanych kategorii na platformie streamingowej Netflix na całym świecie.

obok, Del Toro przyszedł na ratunek Ariel Awards, oferując pokrycie całkowitego kosztu statuetek Po tym, jak AMAC ogłasza zawieszenie nagród 2023 z powodu braku funduszy.

Dziękuję za Wasze wspaniałe filmy i dobre uczynki Guillermo del Toro zdobył sympatię i podziw wielu ludzi Jak słynny pisarz Stephen King, który powiedział, że animacje wykonane w Guadalajarze to „czysta magia”.

Meksyk żyje długo!  Oto 10 Meksykanów, którzy odnieśli sukces w 2022 roku

Pinokio to jeden z najczęściej odtwarzanych filmów w serwisie Netflix (Zdjęcie: Getty Images)

Karen Diaz

Meksykańska historia. Została pierwszym meksykańskim sędzią, który wziął udział w mistrzostwach świata I zrobił to w Katarze w 2022 roku.

Karen Była jedną z sześciu wybranych sędziów Pełnić rolę arbitra w najważniejszej męskiej imprezie piłkarskiej.

Choć mianowany co do zasady arbitrem „rezerwowym”, Zadebiutowała jako asystentka chorążego w meczu pomiędzy Kostaryką I Niemcy, które, nawiasem mówiąc, wykonały znakomitą robotę.

Meksykanie, którzy złamali go w 2022 roku

Zdjęcie: Quartoscuro – Karen Diaz, pierwsza meksykańska sędzia na Mistrzostwach Świata

Donovana Carew

the Meksykańska łyżwiarka figurowa zaliczyła historyczny udział w igrzyskach olimpijskich Festiwal Zimowy w Pekinie 2022.

Mając zaledwie 23 lata, Pochodzący z Zapopan Jalisco zakwalifikował się do finału gry pojedynczej mężczyzn Z rutyną, która wygenerowała „kaskadę” uczuć.

„Jestem dumny z mojego syna, wyobraź sobie, Pochodzimy z kraju, w którym lód widać tylko w szklankach.Ojciec Donovana powiedział BBC.

Choć w finale był daleko od podium, to jego udział jest historyczny. NieOd 30 lat żaden inny meksykański narciarz nie zakwalifikował się do Zimowych Igrzysk Olimpijskich.

Donovan jest pierwszym Amerykaninem z Ameryki Łacińskiej, który zagrał w finale swojej specjalizacji Na igrzyskach olimpijskich iw październiku Łyżwiarz otrzymał nagrodę „Will Sears” w Nowym Jorku Aby wytrwać w swojej pasji do sportu.

Meksykanie, którzy złamali go w 2022 roku

Zdjęcie: Cuartoscuro – Donovan Carrillo przeszedł do historii i zakwalifikował się do finału łyżwiarstwa figurowego

Andrea Burgos i Evelyn Lugo

Te dwie młode kobiety pochodzą z gminy Oxcutscap na Jukatanie Wygrał Science Fair 2022 w Paragwaju Tam zmierzyli się z 300 najlepszymi studentami z 10 krajów, takich jak Japonia i Niemcy.

uczniowie Wyprzedzili Meksyk swoim projektem o nazwie „Maya Cosmovision, Results in Kukulcán Castle and Lineage of the Serpent God” I za ich pomocą wyjaśnili kamienny kalendarz przez ponad 200 lat starożytności.

Meksyk żyje długo!  Oto 10 Meksykanów, którzy odnieśli sukces w 2022 roku

Dwie młode kobiety zdobyły pierwsze miejsce w konkursie naukowym (zdjęcie: ekskluzywne)

Gaj Tinoc

Nazwa Tenoch Huerta zyskiwał na znaczeniu w miarę upływu miesięcy, aż do premiery przeboju Marvela „Black Panther: Wakanda Forever”, Gdzie rodowity Ecatepec dał nam jeden ze swoich najlepszych występów jako złoczyńca warty zapamiętania.

Ramię w ramię z Tenochem Huertą z Hollywood i jego Inspirująca wiadomość dla dzieci z Meksyku o spełnieniu ich marzeń i dumie „Poder Prieto”Aktor stał się fenomenem w kinie i idolem Meksykanów, którzy rozpowszechniali zarówno jego powiedzonka, jak i jego sceny w filmie o superbohaterach.

Praca Aktywista Tinoc Huerta był również częścią jego wkładu w 2022 roku, Przedstawił więc swoją książkęCzarna dumaI odtworzył retorykę, która ma na celu wykorzenienie rasizmu i klasizmu w dzisiejszym Meksyku, bez wątpienia godną aplauzu.

Meksyk żyje długo!  Oto 10 Meksykanów, którzy odnieśli sukces w 2022 roku

Aktor wystąpił jako Namor w Marvel | Zdjęcie: prywatne

Lynn Pavon

Meksykanie do mikrofonu! Lyn Pavon została pierwszą kobietą, która opowiadała mecz piłki nożnej w języku nahuatl Z Mistrzostw Świata w Katarze 2022..

jak to czytasz, Młoda kobieta z San Felipe Orizatlán, z Huasteca de Hidalgo, przeszła do historii, opowiadając o konfrontacji między Meksykiem a Polską Mieszka w języku nahuatl i jest gospodarzem Mistrzostw Świata.

To było dzięki Inicjatywa Rdzennego Narratora W Radia, którą młoda dama kazała nam potrząsać głosem I podekscytowanie, otwierając drogę rdzennym kobietom do sportu, mediów i nadaje na arenie międzynarodowej.

Guillermo Adrian Chen Cash

Młody człowiek ze społeczności Majów w Bithanii w Campeche, Wybrany do udziału w misji NASA Dragonfly, Gdzie Tytan będzie badał księżyc Saturna, aby poznać wskazówki dotyczące pochodzenia życia na Ziemi.

obok Chen Kachi został również uhonorowany Miejską Nagrodą Młodzieżową za Zasługi 2022 A także za pracę nad klonowaniem komórek agawy tuquelero, za co otrzymał złoty medal od Latin American Society for Science and Technology.

Meksyk żyje długo!  Oto 10 Meksykanów, którzy odnieśli sukces w 2022 roku

Guillermo został wybrany do udziału w misji NASA (Zdjęcie: EXCLUSIVE)

Leslie, Daniela i Carlos ze złotym medalem w Pucharze Świata w Taekwondo

Vegas i meksykański sportowiec Przeszli do historii na Mistrzostwach Świata w Taekwondo które miało miejsce w Guadalajara, Jalisco.

Dzięki swoim trzem złotym medalom Najlepszy występ zanotowała delegacja meksykańska zdobywając łącznie sześć medali (jeden srebrny i trzy brązowe).

Trzy złote medale były dziełem Leslie Soltero, Danieli Souzy i Carlosa Sansoresa.

Dziękujemy Meksykańskiej Narodowej Drużynie Taekwondo! Jesteśmy świadomi Waszego ogromnego wysiłku, aby zająć pierwsze miejsce w tabeli medalowej W Guadalajara 2022 Taekwondo World Cup. Republikański Senat napisał na Twitterze.

Meksykanie, którzy złamali go w 2022 roku

Foto: Konade/Zawodnicy zdobywają złoty medal na Mistrzostwach Świata w Taekwondo

Gratulujemy tym mężczyznom i kobietom Aby pokazać światu kolejny rok tworzenia Meksyku I dumnie eksponowanemieszanka siły„.

***

Śledź ogromną dyskusję na Nasz kanał YouTube.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.