Meksykańskie Afores dało najlepsze zwroty wśród krajów OECD

Meksyk /

Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) ogłosiła w czwartek, że: Meksykańscy menedżerowie funduszy emerytalnych (Afores) zapewnili najwyższe zwroty Wśród krajów, które tworzą ciało w roku 2020.

w raporcie Fundusze emerytalne w liczbach 2021Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju zauważyła, że Afores w Meksyku dał zwrot w wysokości 9,3 procent w wyniku wzrostu aktywów w 2020 roku Mimo że zaszokować z powodu pandemii Covid-19. Zwroty te były o 10% wyższe niż stopy inflacji.

Za Meksykiem jest Islandia z 7,6 procentami; Dania z 7,5; Kostaryka z 7,1; Holandia z 6,5; Turcja z 6,1; i Norwegia 6.0. Organ międzynarodowy dodał, że Wyniki inwestycyjne funduszy emerytalnych były niższe, ale nadal dodatnie w 23 innych jurysdykcjach.

Pojedynczy Pięć z 68 krajów zgłosiło spadek aktywów funduszy emerytalnych: Australia (-1,2% między końcem czerwca 2019 a końcem czerwca 2020), Polska (-3,7%), Chile (-5,2), Jamajka (-5,7%) i Peru (-5,7%).

podczas gdy pomiędzy Fundusze emerytalne z innych krajów spoza OECDHongkong (Chiny) odnotował najwyższy zwrot z inwestycji w 2020 r. na poziomie 12,4 proc.

„The Fundusze emerytalne wypracowały dodatnie zwroty z inwestycji w większości krajów objętych raportem W 2020 roku ogólnie, pomimo gwałtownego spadku cen akcji w pierwszym kwartale ubiegłego roku na głównych rynkach finansowych, wzrostu bezrobocia i spadku PKB w większości krajów świata.”

Dodał, żeAktywa funduszu emerytalnego przekroczyły 35 bilionów dolarów do końca 2020 roku, z wyjątkiem tych, które borykają się ze znacznymi wczesnymi wypłatami. Tymczasem akcje i obligacje stanowiły średnio około 75% inwestycji funduszy emerytalnych na koniec ubiegłego roku.

Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju stwierdziła, że Wstępne prognozy oparte na rozwoju rynków finansowych wskazują na pozytywną perspektywę Dla funduszy emerytalnych aktywnych w pierwszej połowie tego roku, po dobrych wynikach głównych rynków akcji w pierwszym kwartale 2021 r., kiedy szczepionki na Covid-19 zostały wdrożone m.in. w Stanach Zjednoczonych.

AMP

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *