Memoriał Marii Luizy odsłania swoje nagrody 33. edycji

Znamy już najlepsze zdjęcia gór, przyrody i przygody 2023. Jury po ocenie 17 035 zdjęć nadesłanych na konkurs przez 1328 zarejestrowanych fotografów z 83 krajów, oceniło te, które okazały się najbardziej techniczne. Najcenniejsze i najbardziej efektowne pod względem wizualnym, uzyskując w efekcie kolekcję prawdziwie unikalnych obrazów.

Piętnaście nagród głównych i dziewięć nagród honorowych w każdej z piętnastu kategorii składających się na konkurs. Wśród nich zdjęcie Lightning over Turret Arch, autorstwa Luisa Vilarinho Lópeza, które oprócz zwycięstwa w kategorii Krajobraz Naturalny, otrzymało Nagrodę Absolutną za 33. Memoriał Marii Luizy, Grand Prix Fundacji Cajastur. Wśród młodych fotografów, poniżej dziewiętnastego roku życia, nagroda trafiła do kanadyjskiej fotografki Nicole Vijayan.

Pozostali laureaci to: w kategorii Pejzaż górski Armand Sarlang (Francja); w alpinizmie i sportach zimowych, Veegard Asen (Norwegia); we wspinaczce, Marcin Ciepielewski (Polska); w przygodach i sportach ekstremalnych, Fabrice Guérin (Francja); w kategorii Man in Mountain-Nature, Chipasish Saha (Indie); W świecie zwierząt, Yingping Li (Chiny); ornitolog, Šaba Daruzi (Węgry); W Botanika, Norbert Cászas (Węgry); w Zatopionym Świecie, Csaba Daróczi (Węgry); W różnorodności biologicznej, Sergey Gorshkov (Rosja); W Creative Photo, Tibor Litawski (Węgry); w dziecięcym świecie. Zdjęcie makro, Rubén Pérez Novo (Hiszpania); A w temacie roku poświęconym fotografii na kontynencie afrykańskim David Ruge (Szwajcaria).

W kategorii Filmy wideo, Filmy i Dokumenty absolutnym zwycięzcą, Gran Premio Foto Ruano, została Skóra dżungli autorstwa Cristóbala Serrano (Hiszpania). W tej kategorii jury przyznało także siedem innych tematycznych nagród i wyróżnień.

Gdzie je widzimy

Kolekcja obrazów jest teraz dostępna w odpowiedniej galerii w Internecie www.memorialmarialuisa.com oraz na Facebooku i Instagramie. Chociaż, jak zawsze, prawdziwy moment radości będzie ponownie reprezentowany przez audiowizualną i plenerową wystawę, która zostanie pokazana z okazji ceremonii wręczenia nagród i innych wydarzeń upamiętniających, odbędą się one w Envesto i Oviedo, piątego i szóstego maja. Filharmonia i Hotel de La Reconquista w Oviedo po raz kolejny będą gospodarzami ceremonii wręczenia nagród, na którą wstęp jest bezpłatny.

Wydawany jest 33-numerowy zbiór książek ze wszystkimi nagrodzonymi fotografiami, które można już kupić w Internecie www.memorialmarialuisa.com

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom. Do zobaczenia w Asturii 5 i 6 maja” podsumowuje organizacja.

Więcej informacji pod adresem Pomnik Marii Luizy

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *