Menedżer Amazon Spain podpisuje umowę z liderem polskiego e-commerce

Menedżer Amazon Spain podpisuje umowę z liderem polskiego e-commerce

François Nuyts, menadżer Amazona na Hiszpanię i Włochy, w sierpniu dołączy do nowego stanowiska dyrektora generalnego polskiego sklepu internetowego Allegro.

François Nuyts, dyrektor generalny Amazona w Hiszpanii i Włoszech, został dyrektorem generalnym Amazona Allegro, wiodąca firma e-commerce w Polsce. Poinformował Amazon Ostatni dzień 9 maja, Nuyts Marcharchitekt uruchomienia i rozwoju działalności Amazon w Hiszpanii, gdzie firma pojawiła się we wrześniu 2011 roku. Prezes dołączy do swojej nowej roli w Allegro Następny sierpień.

AllegroA sklep E-commerce w Polsce, gdzie nie ma Amazona. Firma działająca wyłącznie na rynku polskim sprzedaje ponad 90 milionów produktów od 100 000 sprzedawców w europejskim kraju. Nuyts zastąpi Przemysława Budkowskiego, który w ciągu siedmiu lat kierowania firmą przekształcił Allegro w wiodącego operatora e-commerce w Polsce.

Jeśli chodzi o Amazon, który oddziela odejście Nuetsa od konfliktu pracowniczego, jaki przeżywa firma w centrum logistycznym w San Fernando de Henares (Madryt), rozpoczął już proces poszukiwania jego następcy.

W ciągu siedmiu lat kierowania firmą w Hiszpanii Nuyts kierował rozwojem firmy, która zatrudnia ponad 2000 pracowników. Uruchomiła także władzę wykonawczą sklepGdzie sprzedają tysiące hiszpańskich firm. Według Amazona te MŚP mają ponad 10 000 możliwości zatrudnienia i odnotowały w 2017 r. eksport o wartości ponad 250 mln euro.

Amazon potwierdza, że ​​zainwestował w Hiszpanii ponad 500 milionów dolarów. Oprócz rozbudowy swojej sieci logistycznej o różne centra w Madrycie, Barcelonie i Walencji, utworzyła centra rozwoju oprogramowania, badań i rozwoju oraz usługi dla MŚP w Hiszpanii.

Ścieżka

Od 2015 roku Nuyts kieruje także rozwojem biznesu we Włoszech jako wiceprezes i… Menedżer kraju Z Amazon.it. Dyrektor generalny rozpoczął karierę w Ameryce Łacińskiej, pracując dla Leo Burnetta i Kellogga, a następnie przeniósł się do Wielkiej Brytanii jako doradca strategiczny firmy Accenture. Nuyts dołączył do zespołu Amazon w 2005 roku jako szef działu rozrywki i mediów Amazon we Francji.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *