Merida Congress: Co przywiozłam ze spotkania prasowego imigracyjnego | 3500 mln | planeta przyszłości

Co roku nie mogę się doczekać przyjazdu konferencja dziennikarstwa imigracyjnego Merida. Jak powiedział Joaquin Reyes:, naciśnij świat podziemia i mamarracheria W którym czuję się całkowicie zintegrowany. Ten rok był lepszy niż jakikolwiek inny. Dziesiątki profesjonalistów z czterech kontynentów zebrało się w Estremadurze i połączyło siły, aby omówić wyzwania związane z poruszaniem się ludzi w tych niespokojnych czasach.

Dzielę się z Wami niektórymi z wielu pomysłów, jakie podsunęło mi tegoroczne doświadczenie.

1. Zakres migracji wynosi, Tak , moda. Coraz więcej osób, z coraz większej liczby miejsc iw coraz bardziej zróżnicowanych kontekstach zawodowych, staje się zdezorientowanych, aby zgłosić ten problem. Profesjonaliści, którzy zajmują się drogami – Trójkątem Północnym, Sahelem, Bliskim Wschodem, Andami – i opowiadają epickie, czasem tragiczne wydarzenia z życia krajów tranzytowych i docelowych. Spojrzenie na tych imigrantów i ich kontekst przedstawia zmieniający się obraz społeczeństw, którymi jesteśmy, ponieważ niewiele jest tematów osadzonych w lękach i aspiracjach naszych czasów.

2. Niestety ta specjalność niesie ze sobą ryzyko pracy na pograniczu iw terenie (zapytaj, czy nie jest to grafik reporterów, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami). Ani dziennikarz, ani dwóch dziennikarzy nie zgłaszało nadużyć, których doświadczyli podczas wykonywania swojego zawodu. W miejscach takich jak Maroko, Libia, wschodnie granice Europy czy wiele krajów Ameryki Środkowej, obstrukcje ze strony władz i przemoc mafii próbują uniemożliwić światu poznanie tego, co się tam dzieje. W przeciwieństwie do przeszłości: demokracje w krajach rozwiniętych stały się współwinne tych nadużyć. ten Zaciemnienie mediów Na pograniczu polsko-białoruskim jest przedostatni przykład perwersji, która kryminalizuje niezależność i tych, którzy ją realizują.

Zaciemnienie informacji na granicy polsko-białoruskiej jest przedostatnim przykładem perwersji, która kryminalizuje niezależność i tych, którzy ją realizują.

3. Rozmawiamy o ryzyku informacyjnym związanym z ofertą. Pomimo rosnącej specjalizacji zawód ten nadal przyczynia się do przedstawiania migracji jako ludzkiej tragedii lub kryzysu. Krótki przegląd terminów najczęściej używanych w trzech mediach przy moim stole („kryzys migracyjny” mnożący wszystkie inne terminy) wywołał ciekawą debatę.

Liczby mogły być trafne, ale główny argument nie był taki: pomimo tego, że zdecydowana większość imigrantów ma charakter ekonomiczny i regularnie przybywa do naszych krajów, ich rzeczywistość jest nieobecna w mediach. Trzeba było tylko posłuchać mocnej mowy właścicieli sedoc (Active Home Service), monituje o spacje w informacjach. Nie mówiąc o tym, ignoruje jej nadrzędne znaczenie w sprawach takich jak rynek pracy i podstawowe umiejętności, przyszłość emerytur, pogorszenie praw pracowników (zarówno rodzimych, jak i zagranicznych) czy Wpływ migracji na rozwój.

4. Na ten temat rozpoczęła się fascynująca rozmowa o roli imigrantów i osób przymusowo przesiedlonych jako dziennikarzy. Byli faceci BinanaWspaniała hiszpańsko-arabska inicjatywa czterech syryjskich uchodźców, którzy dostarczają informacji z pierwszej ręki o społeczności, w której żyją. bardzo czekamyI Radio dwujęzyczne I Połącz Arizonę, mówi o zorganizowanych przestrzeniach informacyjnych społeczności w Stanach Zjednoczonych (radio i prasa, ale także grupy WhatsApp). I wiele innych kobiet i mężczyzn, którzy ułożyli sobie życie, podejmuje najlepsze studia magisterskie, aby opowiedzieć o tej złożonej sprawie.

5. Zostawiam Kongres bardziej przekonany o możliwości i znaczeniu nieoczekiwanych sojuszy w kształtowaniu nowoczesnej prasy. Kiedy profesjonaliści zajmujący się informacjami, badaniami, opowiadaniem historii, projektowaniem lub projektami mogą ze sobą współpracować, historie nabierają niezwykłej głębi i zakresu. Tam słyszymy świadectwo Raporty Al ManaryNa szczęście inspirujące doświadczenie współpracy stało się nieco mniej niezwykłe. Cyfrowa transformacja, która zniszczyła model biznesowy głównego nurtu mediów, doprowadziła również do nowego świata nieskończonych możliwości. Skorzystajmy z tego.

Ostatnia notatka dotycząca organizacji tej konferencji. Tłumaczyłem ci już przy okazji, dlaczego to przywilej być częścią ponieważ I cud kontynuowania rok po roku pracy nad podnoszeniem jakości słabnącej debaty publicznej. Ale to wydarzenie ma coś więcej. Jego głównym finansistą jest Estremadura Agencja ds. Międzynarodowej Współpracy RozwojowejDzięki temu nasze doroczne spotkanie stało się symbolem obecności Estremadury w świecie.

Burmistrz Mérida nie opuszcza inauguracji, a przewodniczący rady zamyka ją rok po roku (tym razem inspirującym przemówieniem na temat społeczności, którymi jesteśmy, oraz roli jego regionu jako kraju przyjmującego i imigracji). Jeśli możemy wzmocnić to środowisko profesjonalistów, których zakres wykracza poza dwa dni, które spotykamy w ciągu roku, to właśnie dzięki nim. W tej chwili, na tym świecie, twoja wiadomość nie może być ważniejsza. Dziękuję.

Możesz śledzić PLanetę FUTURO pod adresem ŚwiergotI Portal społecznościowy Facebook NS Instagrami subskrybuj Tutaj Nostra „Biuletyn”.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *