Messi czy Cristiano Ronaldo? Forbes ujawnia listę najlepiej opłacanych graczy na świecie

W najbliższy wtorek, 21 września, prestiżowy magazyn Pieniądze i Biznes, Forbes Wykryj listę 10 najlepiej opłacanych piłkarzy na świeciezdominowany przez gwiazdę portugalską na dużą skalę, Cristiano Ronaldo, który po kilku latach powrócił na pierwsze miejsce w tym zestawieniu, natomiast na drugim miejscu uplasował się jego odwieczny rywal, Argentyńczyk, Lionel Messi, Poniżej informujemy, ile wygra każdy gracz i pozostali gracze, którzy pojawiają się na tej ekskluzywnej liście.

Zgodnie z informacjami opublikowanymi przez dane z publikacji, lista ta obejmuje: Popularność graczy na portalach społecznościowych, ich pensje i bonusy, sprzedaż koszulek i inne biznesyPoniżej przedstawiamy pełną listę:

Cristiano Ronaldo

Forbes pomyślał o tym Cristiano Ronaldo, w wieku 36 lat, zarabiają około 125 milionów dolarów, przed opodatkowaniem w sezonie 2021-2022. Po powrocie do Manchester United Zasłużył na postawienie się na pierwszym miejscu na tej liście i ogłoszono, że 70 milionów dolarów trafi na jego pensję i premie od „Czerwonych Diabłów”, a reszta będzie pochodzić z osobistych sponsorów i z jego wielu firm, w tym artykułów osobistych, „ Marka CR7”, hotele, siłownie i nie tylko.

Lionel Messi

Po opuszczeniu Barcelony i dotarciu tam Paryż Saint-GermainArgentyńska gwiazda Lionel Messi ugruntowała swoją pozycję na drugim najlepiej opłacanym piłkarzu na świecie dzięki temu, że paryska drużyna zapłaci mu w tym sezonie 75 milionów, w których ma wygrać łącznie 110 milionów dolarów. Uczciwa rozgrywka finansowa La Liga w Hiszpanii zmusiła go do podpisania kontraktu z Paris Saint-Germain, aby mógł utrzymać wysoką pensję, i szacuje się, że otrzyma dodatkowe 35 milionów dolarów w postaci sponsoringu znanych marek, takich jak Adidas, Pepsi i Jacobs & Co. i Busweisera.

Neymar

ten Paryż Saint-Germain Dodaje do tej listy trzech graczy i nie może przegapić brazylijskiego Neymara, ponieważ szacuje się, że w tym sezonie będzie miał łącznie 95 milionów dolarów przychodów75 milionów z jego pensji i 20 milionów od sponsorów i innych firm. Obecnie Neymar ma 29 lat i przedłuża kontrakt z paryską drużyną do 2025 roku, więc jest bardzo prawdopodobne, że będzie nadal figurował na tej liście przez kilka następnych lat.

Kylian Mbappe

22-letni Francuz wygra łącznie 43 miliony dolarów W tym sezonie 28 milionów z nich równa się jego pensji, a reszta pochodzi od sponsorów i innych firm. Warto zaznaczyć, że jest bardzo prawdopodobne, że w przyszłym sezonie zmieni drużyny, a Real Madryt jest jednym z głównych kandydatów do przejęcia usług mistrzów świata, więc Pewnie wspiąłem się na kilka pozycji na tej liście Jeśli jest podpisany.

Mohamed Salah

W wieku dwudziestu dziewięciu lat egipski napastnik Liverpoolu Mohamed Salah, Zajmuje piąte miejsce na tej liście, ponieważ szacuje się, że zarobi w tym sezonie 41 milionów dolarów. Obecnie jest jedną z czołowych osobistości angielskiej Premier League i jej reprezentacji narodowej.

Robert Lewandowski

Paul 33-latek i najlepszy strzelec Bayernu Monachium, Robert Lewandowski, Jest to jeden z najważniejszych łamaczy sieci na świecie, któremu udało się zająć szóste miejsce na tej liście z 35 milionów dolarów Który otrzyma w tym sezonie, 27 milionów z jego pensji i 8 milionów z innych interesów.

Andres Iniesta

Chociaż 37-letni hiszpański zawodnik, Andres IniestaNie gra już w elitarnych szeregach, ciągle oskarża, jakby był, bo w tym sezonie dostanie z tego dochód 35 milionów dolarów Z czego 31 milionów to jego pensja, a reszta to inne firmy i sponsoring. Obecnie gra dla Visela Kobe w Japonii.

Paul Pogba

28-letni francuski pomocnik z Manchesteru United, Paul Pogba, będziesz wędrować 34 miliony dolarów W dochodach w tym sezonie, z których 27 milionów pochodzi z jego pensji, a reszta ze sponsoringu, warto zauważyć, że „Czerwony Diabeł” mógłby znacznie zwiększyć swoje dochody, gdyby mógł zakończyć sponsorowanie butów z Adidasem.

Gareth Bale

Choć ostatnie lata walijskiego piłkarza obfitowały w wzloty i upadki, piłkarz Realu Madryt, Gareth Bale, Udało mi się pozostać na tej ekskluzywnej liście, a ten sezon jest przeznaczony na generowanie z niej dochodów 32 miliony dolarów.

Eden Zagrożenie

Inny przypadek podobny do przypadku Garetha Bale’a, 30-letniego belgijskiego napastnika, Eden Hazard, który mimo braku świetnych występów w „Białym Domu” nadal zarabia spore dochody, bo w tym sezonie szacuje się, że zarobi ok. 29 milionów dolarów.

Z informacjami z Forbesa.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *