Mężczyzna aresztowany za napaść na męża Nancy Pelosi ma wiele zarzutów w Stanach Zjednoczonych

Mężczyzna aresztowany za napaść na męża Nancy Pelosi ma wiele zarzutów w Stanach Zjednoczonych

(korekta dnia tygodnia w akapicie piątym)

Napisane przez Nathana Frandino i Steve’a Gormana

ŚwiętyFranciszekA Stany Zjednoczone Ameryki, 29 października – Mężczyzna, który uderzył młotkiem w głowę męża przewodniczącej Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych Nancy Pelosi, krzycząc „Gdzie jest Nancy?” , po włamaniu się do domu pary w San Francisco. Następnego dnia stanął w obliczu usiłowania zabójstwa i innych zarzutów kryminalnych.

Policja początkowo odmówiła podania motywu piątkowego napaści na 82-letniego Paula Pelosi, który według biura jego żony przeszedł operację złamania czaszki oraz obrażeń prawej ręki i nogi, mimo że lekarze tego oczekują . Powrót do zdrowia.

Incydent wywołał jednak obawy przed przemocą polityczną na mniej niż dwa tygodnie przed wyborami parlamentarnymi z 8 listopada, które zadecydują o kontroli Izby i Senatu, co ma miejsce, gdy klimat polityczny w Stanach Zjednoczonych jest jednym z najsurowszych od dziesięcioleci. .

Sama 82-letnia przewodnicząca Izby Reprezentantów, demokratka i druga w konstytucji następczyni prezydenta USA, była w Waszyngtonie w czasie ataku.

Pelosi pojechała do San Francisco, aby być z mężem. Trzy ciemne SUV-y, które prawdopodobnie należały do ​​specjalnego elementu bezpieczeństwa, zostały zaparkowane w sobotę obok radiowozu policji miejskiej przed szpitalem Zuckerberg General Hospital w San Francisco, gdzie przyjęto Paula Pelosiego.

Paul Pelosi Jr., syn pary, również był w szpitalu. Kiedy reporter zapytał go o wieści o ojcu, odpowiedział: „Na razie wszystko jest w porządku”.

Prezydent Joe Biden, rozmawiając w niedzielę z dziennikarzami w Wilmington w Dale, powiedział, że rozumie, iż mąż Pelosi „wydaje się radzić sobie znacznie lepiej” i że atak wydaje się być „wymierzony w Nancy”.

Policja zidentyfikowała mężczyznę, który został aresztowany na miejscu, jako 42-letniego Davida Dibaba. On również został zabrany do szpitala w San Francisco.

Akta Sharifa wykazały, że przebywał w areszcie pod zarzutem usiłowania zabójstwa, napadu z użyciem śmiertelnej broni, znęcania się nad osobami starszymi, napadu, rabunku i wielu innych przestępstw. Formalne zarzuty są zaplanowane na poniedziałek, a akt oskarżenia spodziewany jest we wtorek, według Prokuratury Okręgowej w San Francisco.

Szef policji w San Francisco William Scott powiedział na konferencji prasowej w piątek wieczorem, że śledczy policyjni, z pomocą funkcjonariuszy z… FBINie ustalił jeszcze, co doprowadziło do inwazji na dom, ale powiedział: „Wiemy, że to nie był przypadek”.

Intruz krzyknął: „Gdzie jest Nancy?” Przed atakiem, według osoby zaznajomionej z incydentem, która rozmawiała z Reuters pod warunkiem zachowania anonimowości.

W poszukiwaniu motywu zwrócono uwagę na internetowy profil podejrzanego.

W ostatnich postach na różnych stronach internauta o imieniu „daviddepape” wyraził swoje poparcie dla byłego prezydenta Donalda Trumpa i był zwolennikiem teorii spiskowych grupy QAnon. Wiadomości zawierały odniesienia do „szatańskiego wykorzystywania dzieci”, antysemickich metafor, krytyki kobiet i osób transpłciowych oraz cenzury ze strony firm technologicznych.

Najwcześniejsze wiadomości promowały bransoletki z kryształu kwarcu i konopi. Reuters nie mógł potwierdzić, że wiadomości zostały wygłoszone przez mężczyznę, który został aresztowany w piątek.

Eksperci od ekstremizmu stwierdzili, że mężczyzna, który zaatakował męża Pelosi, może być przykładem rosnącego trendu, który nazywają „masowym terroryzmem”, w którym czasami niestabilne osoby są inspirowane przemocą mowy nienawiści i scenariuszami, które widzą w Internecie, a powtarzane przez osoby publiczne.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *