MFW: Jakie „trudne” kraje proszą Argentynę o zamknięcie umowy

Niektórzy nazywają je „Trudniej” niż MFW Inni po prostu prezentują się jako „pragmatyści”. Faktem jest, że obecnie reprezentuje niewielki blok krajów wchodzących w skład zarządu funduszu Największy ból głowy dla rządu Alberto Fernandeza Po uzgodnieniu nowego programu z Urzędem.

Wczoraj Minister Gospodarki, Marcina Guzmana, Przyznał, że pojawiły się pewne problemy lub sprzeciwy ze strony międzynarodowego frontu w Międzynarodowym Funduszu Walutowym do osiągnięcia porozumienia i mówił o tym „Wciąż brakuje zrozumienia społeczności międzynarodowej” zamknąć transakcję zadłużenia.

Później dowiedział się, że ten front lub „brak zrozumienia międzynarodowego” będzie „Hard core” w katalogu box Składa się głównie z przedstawicieli Stany Zjednoczone, Japonia, Polska, Niemcy, Między innymi.

Kontrola MFW: rząd mówi o „fanatyzmie finansowym” i pogwałceniu statutu

Jak wyszczególniono dla historyk Źródła rządowe zaangażowane w negocjacje w Waszyngtonie twierdzą, że wiele z tych „trudnych” krajów twierdzi, zamykając umowę o spłacie zadłużenia, odnoszą się do faktu, że Argentyna prosi o pokazanie „bardziej aktualnych danych”.

W praktyce może to oznaczać konkretny sprzeciw wobec danych dotyczących inflacji, deficytu lub wzrostu, które Argentyna przedstawiła w celu przedstawienia danych dotyczących gospodarki. „Modernizacja”, o której mówili w Casa Rosada i której mają domagać się trudne kraje w MFW, jest odpowiedzią na zrozumienie niektórych techników w negocjacjach w „Bardziej realistyczne postacie” Dell nr.

Przyznali w rządzie, że dane przekazane dotychczas do Międzynarodowego Funduszu Walutowego to te, które pojawiają się w projekcie budżetu na 2022 r., który został odrzucony przez opozycję w Izbie Reprezentantów. Jest kropla c4% wzrost gospodarczy. 1 dolar: 131,1 dolara amerykańskiego; inflacja do 33%; wynagrodzenie realne na poziomie +4%; deficyt pierwotny 3,3%; Deficyt fiskalny 4,9%., między innymi.

„Istnieją różne poglądy w zarządzie MFW, które należy wziąć pod uwagę” – powiedział. historyk Wysoki rangą urzędnik państwowy negocjuje z Waszyngtonem każdy krok porozumienia, które: Oczekuje się, że Alberto Fernndez zostanie zamknięty przed marcem I to przy pierwszej dużej spłacie zadłużenia w wysokości 44 000 mln dolarów zaciągniętego w Międzynarodowym Funduszu Walutowym w okresie rządowym. Mauricio Macri.

W Międzynarodowym Funduszu Walutowym jest 24 dyrektorów wykonawczych wybieranych spośród krajów członkowskich funduszu. Właśnie Stany Zjednoczone, Japonia, Niemcy, Francja i Wielka Brytania mogą wybrać dyrektora bez pomocy jakiegokolwiek innego kraju.. Chiny, Arabia Saudyjska i Rosja faktycznie wybierają po jednym dyrektorze. Pozostałych 16 dyrektorów wybierają bloki krajów.

Zielone światło ze Stanów Zjednoczonych

Na liście trudnych krajów, które zażądałyby aktualizacji danych o gospodarce Argentyny, znajduje się: Zjednoczone państwo Że poza administracją republikańską zmienia się wraz z Donald Trump Prezydent Demokratów Józef Biden W wewnętrznej debacie funduszu nie zmienił zdania na temat argentyńskiej gospodarki.

W tym samym czasie są kraje takie jak Japonia żąda od Argentyny jasnych reguł gry, większe bezpieczeństwo prawne i przedefiniowanie barier w handlu. Część z tych roszczeń została odrzucona przez historyk Ambasador Japonii w Buenos Aires Takahiro Nakami.

„Od dawna podkreślamy, że W Argentynie ważne jest lepsze otoczenie biznesowe, w tym przewidywalność polityki gospodarczej i bezpieczeństwo prawne. Wszystko to obejmuje negocjacje z Międzynarodowym Funduszem Walutowym”.

Kiedy umowa z MFW zostanie zamknięta?

Jednakże, Z Casa Rosada podkreślili, że Argentyna niedługo zawrze umowę z Międzynarodowym Funduszem Walutowym Wiedzą, że żądanie wiarygodnego planu gospodarczego zostało już ominięte przez propozycję Alberto Fernandeza dotyczącą wprowadzenia ustawy o wieloletnim planie gospodarczym.

Stąd Guzmín we wczorajszym wywiadzie dla hiszpańskiej gazety gitara basowa Podkreślił decyzję Argentyny o szybkim rozliczeniu się z funduszem. Chociaż wyjaśnił: „Konieczne jest uzyskanie całego międzynarodowego konsensusu wymaganego, aby móc osiągnąć porozumienie między obiema stronami”.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *