MICA 2023 odbędzie się w dniach 1-4 czerwca w CCK

MICA 2023 odbędzie się w dniach 1-4 czerwca w CCK
Centrum Kultury Kirchner po raz kolejny będzie miejscem dorocznego spotkania MICA 2023.

Argentine Cultural Industries Market -MICA- to system porządku publicznego utworzony w 2011 r., który ma platformę internetową i coroczne wydarzenie centralne. Narodziło się jako wydarzenie stworzone wyłącznie w celu marketingu produktów i usług oraz promocji sektorów przemysłów kultury na poziomie krajowym i międzynarodowym. Jest to obecnie najważniejszy targ kulturalny w regionie.

Celem MICA jest promowanie produkcji, marketingu i eksportu towarów i usług dla argentyńskiego przemysłu kulturalnego. Promowanie rozwoju produkcyjnego, finansowego i cyfrowego; Oraz rozwój pracy i zatrudnienia dla przedsiębiorców, małych i średnich firm oraz spółdzielni z tego sektora. Uwidocznienie argentyńskiego przemysłu kulturalnego zarówno w kraju, jak i za granicą.

Platforma MIKA

Serwis MICA to przestrzeń stworzona w celu promocji i popularyzacji naszego rynku kulturalnego. Działa jako wirtualne okno na skalę międzynarodową, w którym prezentowane są produkty, usługi i propozycje artystyczne oferowane przez argentyńskie przemysły kultury.

Mogą się w niej zarejestrować wszystkie osoby z dowolnego zakątka świata, które są zainteresowane uczestnictwem w sieci kontaktów i wymiany kulturalnej. MICA została ustandaryzowana jako typowa platforma publiczna i została powielona w innych krajach.

zajęcia

W tym roku coroczna impreza odbędzie się w dniach 1-4 czerwca w Kirchner Cultural Center w Buenos Aires. W tym kontekście w różnych artystycznych punktach miasta Buenos Aires odbędą się różne spektakle. Obejmie 68 działań, w tym MICA Incuba – doświadczenie zawodowe ponad 190 projektów przedsiębiorców, MiPymes i kulturalnych MŚP z 23 prowincji kraju – oraz MATRIA – krajowy rynek tradycyjnego i innowacyjnego argentyńskiego rzemiosła – a także specjalne platformy 15 sektorów MICA.

Będąc częścią przestrzeni marketingowej MICA, bezpośrednio promuje niezależne wydawnictwa, zabawki edukacyjne, oryginalne ilustracje, książeczki z ubraniami dla dzieci, odzież ekologiczną, współczesną biżuterię i obuwie zaprojektowane przez kobiety.

Prognozy MICA 2023

W przypadku MICA 2023, która odbędzie się od 1 do 4 czerwca w CCK, oczekuje się, że przekroczy 35 000 uczestników bezpośrednich. W tym roku odbędą się wystawy, kursy mistrzowskie, warsztaty i rozmowy z sojusznikami instytucjonalnymi i komercyjnymi, aby producenci i twórcy kultury mogli usprawnić swoją działalność.

Nie zabraknie również przestrzeni networkingowych, dzięki którym uczestnicy, producenci i kupcy będą mogli wymieniać się informacjami istotnymi dla ich zainteresowań oraz nowa edycja Targów Sprzedaży Bezpośredniej Tienda MICA.

bardzo

Spotkania deweloperów, programistów, redaktorów, reżyserów, producentów, właścicieli galerii i menedżerów kultury ze wszystkich sektorów. Spotkania rządowych instytucji kultury w Argentynie i innych krajach. Umowy o współpracy między instytucjami kultury. Udział w najważniejszych krajowych i międzynarodowych targach, targach i festiwalach. Spotkania firm z sektora kultury w Argentynie i innych krajach. Szkolenia i szkolenia na naszej platformie cyfrowej.

zaproszonych krajów

Kraje zaproszone na MICA 2023 to: Niemcy, Boliwia, Brazylia, Kanada, Chile, Chiny, Kolumbia, Kostaryka, USA, Hiszpania, Francja, Włochy, Japonia, Meksyk, Paragwaj, Peru, Polska, Portugalia, Wielka Brytania, Szwajcaria i Urugwaj. Do tej pory jest 101 potwierdzonych międzynarodowych nabywców. 5 za sztuki wizualne, 10 za audiowizualne, 6 za cyrk, 5 za taniec, 8 za projektowanie, 6 za wydawnictwa, 6 za folklor, 6 za gastronomię, 8 za hip hop, 6 za dzieci, 15 za muzykę, 4 za muzykę akademicką , 5 za Tango, 6 za Teatr, 5 za Gry wideo.

Wśród zagranicznych nabywców wyróżniają się takie nazwiska jak: Netflix ze Stanów Zjednoczonych, Universitat de Valencia z Hiszpanii, London Tango Academy z Wielkiej Brytanii, Instituto Tecnológico de Monterrey z Meksyku, Festival Sukiyaki Meets The World z Japonii.

Brazylia jest gościem honorowym MICA 2023

Gościem honorowym MICA 2023 będzie Brazylia, na którą przyjedzie 20-osobowa delegacja, w której skład wezmą Minister Kultury, Dyrektor Ekonomicznego Rozwoju Kultury, Koordynator Ekonomicznego Rozwoju Kultury oraz Specjalny Doradca ds. Międzynarodowych.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *