Międzynarodowa Agenda EFE od 6 do 11 lipca

Ta treść została opublikowana 05.07.2021 – 19:34

wtorek 6

—————

Strasburg: szef polityki zagranicznej UE Josep Borrell interweniuje w debacie w Parlamencie Europejskim na temat sytuacji w Nikaragui, gdzie rząd Daniela Ortegi aresztował kilku liderów opozycji.

Tallin: Premier Hiszpanii Pedro Sánchez spotyka się z premier Estonii Kają Kallas na pierwszym przystanku wycieczki, która zabierze go również na Łotwę i Litwę.

Strasburg: W czwartek plenum Parlamentu Europejskiego debatuje i głosuje nad decyzją dotyczącą nowego systemu sankcji Unii Europejskiej w zakresie praw człowieka.

Strasburg: Prawicowy populistyczny premier Słowenii Janez Jansa pojawił się przed sesją plenarną Parlamentu Europejskiego, aby wyjaśnić priorytety swojej prezydencji, po napiętym pierwszym spotkaniu z Komisją Europejską w Lublanie.

Mińsk: Białoruskie sądownictwo nakłada karę na zeszłorocznego kandydata na prezydenta Wiktora Papariko, który był sądzony za zamkniętymi drzwiami pod zarzutem uchylania się od płacenia podatków i prania brudnych pieniędzy.

Wiedeń: Rozpoczyna się proces Heinza Christiana Strache, byłego lidera skrajnie prawicowej partii FPÖ, na podstawie zarzutów korupcyjnych.

Genewa: sekretarz stanu do spraw zagranicznych oraz Ameryki Łacińskiej i Karaibów Cristina Gallach odwiedza i odbywa spotkania z szefami wyspecjalizowanych agencji ONZ w Genewie.

Madryt: Minister Spraw Zagranicznych Kazachstanu Mukhtar Toloberdi przebywa z oficjalną wizytą w Hiszpanii.

Moskwa. – Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow spotkał się w Dżakarcie z prezydentem Indonezji Joko Widodo i uczestniczy poprzez łącze wideo w konferencji ministrów spraw zagranicznych krajów ASEAN.

Erewan: Europejski komisarz ds. sąsiedztwa Oliver Varheli przebywa z oficjalną wizytą w Gruzji, Azerbejdżanie i Armenii.

Bruksela: Komisja Europejska przedstawia nową inicjatywę dotyczącą zrównoważonego finansowania.

Paryż: francuski premier Jean Castix przyjmuje prezydenta Włoch Sergio Mattarellę.

Paryż: Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju przedstawia swój roczny raport o globalnym rozwoju, który analizuje w szczególności przyczyny niezadowolenia społecznego i politycznego oraz sposób, w jaki reagują kraje rozwijające się.

Środa 7

—————

Waszyngton. – Prezydent USA Joe Biden promował w swoim przemówieniu plan opieki społecznej o wartości 1,8 biliona dolarów, poprzez który chce zreformować amerykański system opieki, w tym wczesną edukację dziecięcą i zwolnienia chorobowe, oraz że dołączy do projektu infrastrukturalnego, który chce negocjować z Kongresem.

NOWY JORK – Nowy Jork jest gospodarzem parady ku czci najważniejszych pracowników, którzy pracowali podczas pandemii.

JEROZOLIMA: Izaak Herzog zostaje zaprzysiężony na prezydenta Izraela, przyjmując mandat zastępujący Reuvena Rivlina na stanowisku nowej głowy państwa.

Lusaka: Pogrzeb zmarłego Kennetha Kaundy, pierwszego prezydenta i ojców założycieli Zambii.

JEROZOLIMA: Rozpoczyna się proces wojskowy przeciwko Juana Ruiz Sanchez, hiszpańskiej pracownikowi pomocy humanitarnej, przetrzymywanej przez Izrael od ponad dwóch miesięcy pod zarzutem przynależności do nielegalnej organizacji palestyńskiej.

Astana: – Kazachstan będzie gospodarzem spotkania w formacie Astany – Rosja, Iran i Turcja – gwaranty zawieszenia broni ustanowionego w Syrii w 2016 roku.

Paryż. Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju publikuje swój roczny raport Perspektyw Zatrudnienia, który zawiera analizę wykorzystania ERTE podczas pandemii.

ATENY – Greckie Ministerstwo Spraw Zagranicznych po raz pierwszy obchodzi Dzień Ameryki Łacińskiej, z którym zamierza wzmocnić stosunki gospodarcze i współpracę między regionem a krajem śródziemnomorskim.

Moskwa: spotkanie ministra spraw zagranicznych Rosji Siergieja Ławrowa z władzami laotańskimi, ostatni etap jego azjatyckiej podróży.

Meksyk. Ministrowie odpowiedzialni za sprawy handlowe Meksyku, Stanów Zjednoczonych i Kanady spotkają się 7 lipca w Mexico City, aby uczcić pierwszą rocznicę wejścia w życie nowej północnoamerykańskiej umowy o wolnym handlu (T-MEC).

Buenos Aires. – Rada Wspólnego Rynku (CMC), organ składający się z ministrów spraw zagranicznych i gospodarki krajów członkowskich Mercosuru, spotyka się w przededniu Szczytu Prezydentów, na którym Argentyna przeniesie do Brazylii semestralne przewodnictwo w bloku.

LONDYN: Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson pojawia się przed Komitetem Łącznikowym Parlamentu, aby odpowiedzieć na pytania dotyczące kryzysu koronawirusa i listopadowego szczytu klimatycznego w Glasgow.

SZTOKHOLM: – Szwedzki parlament zagłosował za nominacją socjaldemokraty Stefana Lofvena na nowego premiera, po tym, jak zrezygnował po wotum nieufności, które obaliło go 21 czerwca.

Bruksela: Komisja Europejska przedstawia prognozę makroekonomiczną dla Unii Europejskiej i jej państw członkowskich.

Strasburg -. Na posiedzeniu plenarnym Parlamentu Europejskiego podsumowano wyniki ostatniego posiedzenia Rady Europejskiej w dyskusji z przewodniczącym Rady Charlesem Michelem i przewodniczącą Komisji Ursulą von der Leyen.

Strasburg -. Na dzisiejszej sesji plenarnej Parlamentu w czwartek odbędzie się debata i głosowanie nad rezolucją w sprawie ryzyka dyskryminacji osób LGBT na Węgrzech oraz stanu praworządności i praw podstawowych zarówno na Węgrzech, jak iw Polsce.

WASZYNGTON: Sekretarz Zdrowia i Opieki Społecznej Stanów Zjednoczonych, Xavier Becerra, uczestniczy przez wideo w Forum Hiszpania-USA organizowanym przez Radę Hiszpanii i Unię Europejską, wraz z hiszpańską wiceprezesem i ministrem gospodarki Nadią Calvino.

Havana: Obchodzą pierwszy festiwal kulturalny Kubańczyków mieszkających za granicą, prawie z powodu pandemii Covid-19, w którym bierze udział ponad 80 artystów z 15 krajów.

Paryż: Jean Paul Gaultier zaprezentował kolekcję Haute Couture jesień-zima 2021/2022 podczas Paris Fashion Week autorstwa projektantki Chitose Sakai.

czwartek 8

——————

Buenos Aires. – Szefowie państw Mercosuru spotykają się domyślnie, aby uczestniczyć w odbywającym się co pół roku szczycie bloku, na którym Argentyna przekaże tymczasową prezydencję Brazylii w czasie wysokich napięć spowodowanych różnymi wizjami konfrontacji ze wspólną strategią handlową bloku . Grupa.

Strasburg -. – Sesja plenarna Parlamentu Europejskiego omawia i głosuje nad kilkoma rezolucjami w sprawie praw człowieka i demokracji w Iranie, Hongkongu i Arabii Saudyjskiej. Debaty i głosowanie w czwartek.

Bruksela. Niemiecki Kanclerz Generalny Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej przedstawia swoje wnioski w dwóch sprawach dotyczących rozwiązania Banque Populaire de España przez Radę JUR.

Frankfurt. – Europejski Bank Centralny (EBC) publikuje protokół z posiedzenia w sprawie polityki pieniężnej z 10 czerwca, w którym potwierdził, że w trzecim kwartale kupi więcej długu niż w pierwszym.

Rzym. Włoski Sąd Najwyższy przeprowadza rozprawę w sprawie 24 prezydentów i żołnierzy Boliwii, Chile, Urugwaju i Peru, skazanych za zaginięcie Włochów w Planie Condor i represje w Ameryce Łacińskiej w latach 70-tych. i lata 80. XX wieku.

Astana: – Kazachstan będzie gospodarzem spotkania w formacie Astany – Rosja, Iran i Turcja – gwaranty zawieszenia broni ustanowionego w Syrii w 2016 roku.

Brdo (Słowenia). – Nieformalne spotkanie ministrów pracy i polityki społecznej Unii Europejskiej (UE) w mieście Brdo, pod rotacyjną prezydencją Słowenii.

Paryż: Francuski Narodowy Komitet Konsultacyjny ds. Praw Człowieka (CNCDH) przedstawia swój roczny raport na temat walki z rasizmem we Francji.

Santo Domingo: Przewodnicząca Iberoamerykańskiego Sekretariatu (Segib), Rebecca Greenspan, przedstawia raport „Firmy z celem i regulacja czwartego sektora w Ameryce iberyjskiej”.

Miami: Bezzałogowa kapsuła SpaceX Dragon spadnie w kontrolowany sposób do Oceanu Atlantyckiego około 2500 kilogramów z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS).

piątek 9

——–

Buenos Aires w Argentynie świętuje dzień niepodległości.

Wenecja. Ministrowie finansów i prezesi banków centralnych Grupy Dwudziestu spotykają się w Wenecji w ramach włoskiej prezydencji الرئاسة

MADRYT: Komisarz ds. zdrowia i bezpieczeństwa żywności Stella Kyriakides uda się do Hiszpanii, aby spotkać się z ministrem zdrowia Karoliną Darią oraz ministrem rolnictwa i rybołówstwa Luisem Planasem. Kyriakides odwiedzą również Narodowe Centrum Badań nad Rakiem Instytutu Zdrowia Carlosa III.

Pekin. – Chiny publikują dane o inflacji za czerwiec po wzroście o 1,3% w ujęciu rocznym w maju.

sobota 10

——————

Wenecja. – Ministrowie finansów i prezesi banków centralnych Grupy Dwudziestu krajów spotykają się w Wenecji w ramach włoskiej prezydencji.

niedziela 11

——–

Sofia: Bułgaria przeprowadza w Bułgarii wybory parlamentarne, drugie w ciągu niespełna trzech miesięcy po nieutworzeniu rządu.

Kiszyniów: Mołdawia przeprowadza przedterminowe wybory parlamentarne po rozwiązaniu starej kadencji przez prezydenta kraju Mai Sandu.

Wenecja. Konferencja Klimatyczna G20 w Wenecji.

Lublana. – referendum mające na celu unieważnienie poprawek, które rząd słoweński dodał do prawa wodnego, oraz że według wielu organizacji pozarządowych zajmujących się ochroną środowiska i prawami człowieka, które zebrały ponad 50 000 podpisów na rzecz tych konsultacji publicznych, zezwalają na budowę komercyjną w pasach przybrzeżnych i zagrażać dostępowi do wody jako dobra publicznego

Sarajewo. Bośnia i Hercegowina upamiętnia 26. rocznicę masakry muzułmanów w Srebrenicy, zbrodni wojennej uznanej przez Międzynarodową Organizację Sprawiedliwości za ludobójstwo.

Meksyk: – Mexico City zainaugurowało pierwszą fazę kolejki linowej, swojej pierwszej kolejki linowej, która połączy kilka skromnych obszarów na obrzeżach stolicy i będzie dążyć do stworzenia bezpiecznego i wydajnego systemu transportowego.

EFE

© EFE 2021. Redystrybucja i redystrybucja całości lub części treści Usług Efe bez uprzedniej i wyraźnej zgody EFE SA jest wyraźnie zabroniona.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *