Międzynarodowa Organizacja Pracy wzywa do solidarności po „wyniszczającej” pandemii robotników | Międzynarodowe | Aktualności

Międzynarodowa Organizacja Pracy wzywa do solidarności po „wyniszczającej” pandemii robotników |  Międzynarodowe |  Aktualności

Według danych Międzynarodowej Organizacji Pracy epidemia zmniejszyła liczbę godzin pracy na świecie o 8,8% w 2020 r., Co odpowiada 255 milionom miejsc pracy.

EFE

Międzynarodowa Organizacja Pracy (MOP) podkreśliła dziś w przeddzień maja, że ​​epidemia „zniszczyła świat pracy, zniszczyła miejsca pracy, przedsiębiorstwa i styl życia, zepchnęła miliony ludzi w ubóstwo i spowodowała pogorszenie globalnego rozwoju”.

W przesłaniu z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Pracy dyrektor generalny MOP, Guy Ryder, wezwał pracowników, pracodawców, rządy i organizacje międzynarodowe do „przyłączenia się do wysiłków na rzecz osiągnięcia sprawiedliwej i godnej pracy dla wszystkich” w czasie, gdy kryzys dotknął „najbardziej bezbronnych ”.

Telepraca w Ekwadorze: „To najgorsze doświadczenie, jakie kiedykolwiek miałem. Pracuję 15 godzin dziennie i płacą mi 6 minut

Według danych Międzynarodowej Organizacji Pracy Epidemia zmniejszyła liczbę godzin pracy na świecie o 8,8% w 2020 r., Czyli o równowartość 255 milionów miejsc pracyCztery razy więcej niż kryzys finansowy z 2009 roku.

Ryder powiedział, że epidemia i jej konsekwencje „są smutnym przypomnieniem globalnej współzależności, która wpływa nie tylko na zdrowie, ale także na pracę”, podkreślając, że „nikt nie powinien być obojętny na kondycję innych, biorąc pod uwagę kruchość tego połączonego świata, który my zbudowaliśmy.”

Szef organizacji, która obchodziła stulecie swojego istnienia w 2019 roku, dodał: „Solidarność jest kluczem do naszego przetrwania i dobrobytu w naszych granicach i poza nimi”.

Rejestracja miliona pracowników w Ekwadorze została zawieszona na trzynaście miesięcy epidemii

Ryder nalegał, aby w fazie wychodzenia z epidemii opracować polityki, które stworzą więcej miejsc pracy i poprawią ich warunki, jednocześnie rozszerzając środki ochrony pracowników, ochrony praw pracowniczych i wzmocnienia dialogu społecznego.

Przywołując poświęcenia wielu pracowników w walce z COVID-19, Szef Międzynarodowej Organizacji Pracy wezwał do nie poświęcania w tej walce „determinacji w budowaniu lepszej przyszłości”. Wartości sprawiedliwości społecznej, czyli podstawowe prawa w pracy ”. (JA)

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *