Mieli premierę filmu o Polaku Gowiczu: „Spotkanie z publicznością będzie bardzo emocjonalne”.

Mieli premierę filmu o Polaku Gowiczu: „Spotkanie z publicznością będzie bardzo emocjonalne”.

Dzielnice Saavedra i Comuna 12 należały do ​​obszarów najbardziej dotkniętych burzą, która nawiedziła Buenos Aires i jego okolice we wczesnych godzinach niedzielnego poranka. Potwierdziły to źródła z Komuny 12 dla Saavedra Online.

„W regionie jesteśmy skomplikowani. Jesteśmy jedną z najbardziej dotkniętych gmin” – zauważyli w Gminie nr 12. Dodali: „W naszej gminie mamy już 4 pojazdy załogi, które wcześnie pracują nad oczyszczeniem ulic”.

„Współpracujemy również z numerem alarmowym 103 i podsekretarzem stanu, aby osiągnąć lepszy wynik” – dodali.

Dodali: „W całym mieście doszło do ponad 900 wypadków i przeszkód na drogach publicznych i ulicach”.

Jak donosiła Saavedra Online w mediach społecznościowych, kilka budynków na terenie targów Saavedra Park zostało przewróconych.

Ponadto sąsiedzi zgłosili, że rano doszło do zwarcia w obwodzie i na torach kolejowych Mitre wybuchł pożar z powodu upadającego drzewa.

Rząd Buenos Aires również zgłosił problemy z tunelem Donado: „Jeśli chodzi o zalania komunikacyjne, z dotychczasowych doniesień wynika, że ​​funkcjonujący samodzielnie tunel Donado Avenue pozostaje zapobiegawczo zamknięty ze względu na upadek dużej liczby pojazdów gałęzie.”

Tymczasem w sąsiedniej dzielnicy Villa Urquiza przy ulicy Mendoza spadł zbiornik na wodę, który prawdopodobnie wyleciał z sąsiedniej posesji.

Premier Buenos Aires Jorge Macri powiedział: „Dziś rano uderzyła w nas silna burza, której prędkość wiatru sięgała 97 km/h zarejestrowana w Aeroparque. Obecnie powalonych zostało ponad 360 drzew, odcinając ulice i kable. W różnych częściach miasta uszkodzone zostały parasole i słupy oświetleniowe. Miejskie straże pożarne, policja, obrona cywilna i przestrzeń publiczna od rana pracują nad normalizacją sytuacji, aby samochody mogły znów jeździć po zablokowanych ulicach i przywrócić prąd, internet, kable itp. „Doceniam trud i pracę przydzielonych do zadań zespołów i proszę wszystkich mieszkańców miasta o cierpliwość do czasu rozwiązania problemów spowodowanych przez burzę”.

Po burzy prace wykonują miejskie zespoły ratunkowe, straż pożarna, policja, przestrzeń publiczna i obrona cywilna. Od początku burzy do godziny 9:00 z powodu silnego wiatru do Zespołu Alarmowego 103 weszły 544 zgłoszenia.

Pojedyncze Centrum Koordynacji i Kontroli CABA (CUCC) to wieloagencyjne centrum koordynacji sytuacji kryzysowych, które skupia w tych samych fizycznych agencjach kosmicznych posiadających jurysdykcję kryzysową w mieście, podają oficjalne źródła.

Umożliwia w ten sposób szybką i zintegrowaną reakcję na sytuacje awaryjne. W tym przypadku na linię alarmową 103 w dalszym ciągu odbierane są wezwania do usunięcia drzew i gałęzi w miejscach publicznych. CUCC posiada nowoczesną platformę komputerową i system łączności do wyłącznego użytku służb bezpieczeństwa i służb ratunkowych. Na miejscu koordynują się działania dyrekcji obrony cywilnej i pomocy, straży pożarnej, służb logistycznych, strażaków, policji miejskiej, korpusu kontroli ruchu drogowego, agentów bezpieczeństwa drogowego, linii alarmowej 103 i linii pomocy społecznej 108.

Stamtąd można również kontaktować się bezpośrednio z SAME, a także z każdą inną organizacją, instytucją lub firmą, której interwencja jest wymagana w każdej sytuacji awaryjnej, taką jak Edenor, Edesur, Metrogas, firmy telekomunikacyjne, sieć kanalizacji deszczowej, przestrzeń publiczna itp.

Z drugiej strony w mieście Vicente Lopez w Buenos Aires, sąsiadującym z dzielnicą Saavedra, poinformowano: „Wszystkie zespoły miejskiej obrony cywilnej, patroli VL, ruchu drogowego, higieny miejskiej i utrzymania ulic pracują, aby reagować na sytuacje awaryjne i prośby sąsiadów tak szybko, jak to możliwe.” Zadania potrwają od czterech do pięciu dni.

Jeśli spodobała Ci się ta notatka…

Jeśli spodobała Ci się ta notatka…

Kup mi kawę na Cafecito.app

Jeśli spodobała Ci się ta notatka…

Kup mi kawę na Cafecito.app

Jeśli spodobała Ci się ta notatka…

Kup mi kawę na Cafecito.app

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *