Mieszkańcy tego stanu będą uprawnieni do kontroli stymulacyjnej o wartości do 2229 dolarów w 2024 r.

Mieszkańcy tego stanu będą uprawnieni do kontroli stymulacyjnej o wartości do 2229 dolarów w 2024 r.

Począwszy od 2024 r. około 700 000 gospodarstw domowych otrzyma zwrot podatku w wysokości około 550 dolarów, ale może to być nawet 2229 dolarów.

Zwroty podatku są częścią inicjatywy na rzecz wprowadzenia ulgi podatkowej od dochodu wypracowanego, przyjętej w marcu przez legislaturę stanową pod przewodnictwem Demokratów, która zwiększyła ulgę z 6 do 30 procent.

Obecnie krajowa stopa inflacji wynosi 3,1%, a znalezienie pieniędzy na podstawowe potrzeby, takie jak żywność, pozostaje dla części Amerykanów wyzwaniem.

Aby zakwalifikować się do dodatkowych środków, mieszkańcy nie muszą składać dodatkowych formularzy. Jedyne, co musieli zrobić, to złożyć zeznanie podatkowe za 2022 rok i zakwalifikować się do dodatkowej ulgi państwowej.

Kontrola bodźców byłaby ogromną ulgą

Eksperci finansowi twierdzą, że ta kwota pieniędzy może zapewnić znaczną pomoc Amerykanom. Wiele z nich w dalszym ciągu boryka się z trudnościami gospodarczymi w obecnej gospodarce, która cierpi z powodu wysokiej inflacji.

„Amerykanie są obecnie tak zdenerwowani, jak to tylko możliwe, co naprawdę nie jest dobre” – powiedział Scott Bauer, dyrektor generalny firmy zajmującej się edukacją finansową Prosper Trading Academy. „Większość ludzi z pewnością nie ma wystarczających oszczędności i po części to tak naprawdę nie jest ich wina. Oto, co z biegiem czasu inflacja robi ze światem.”

Ponieważ inflacja w dalszym ciągu wpływa na codzienne życie Amerykanów, młodsze pokolenie prawdopodobnie ucierpi.

„Niestety, młodsze pokolenia będą miały najciężej” – stwierdził Bauer. „Jak zapewne widać, w dzisiejszych czasach zakup domu staje się coraz trudniejszy, a jeśli młody człowiek nie jest przygotowany lub nie zainwestował wystarczająco dużo, aby nadążać za inflacją, bardzo szybko pozostanie w tyle”.

Dla kogo przeznaczona jest kontrola bodźców?

Od 13 lutego prawie 700 000 gospodarstw domowych w stanie Michigan będzie mogło otrzymać czeki dotyczące zwrotu podatku o średniej wartości około 550 dolarów, ogłosił w czwartek Whitmer.

Gubernator Gretchen Whitmer ogłosiła, że ​​mieszkańcy powinni spodziewać się rozpoczęcia wysyłania czeków 13 lutego, gdy stan zwiększy ulgę podatkową od dochodu wypracowanego. Ustawodawca stanowy pod przewodnictwem Demokratów zwiększył kredyt z 6 do 30 procent.

„Mieliśmy nadzieję, że ta pomoc trafi do kieszeni obywateli na początku tego roku. Jednak Republikanie w legislaturze zablokowali jej natychmiastowe wprowadzenie w życie” – powiedział porucznik gubernator Garlin Gilchrist na konferencji prasowej na początku tego miesiąca.

Gilchrist dodał, że zwroty mają na celu wsparcie codziennych rodzin ze stanu Michigan. „To prawdziwe pieniądze w czasach, gdy wszystko stało się tak drogie” – powiedział.

Kto zostanie poddany kontroli stymulacyjnej?

„To bezpośrednio przynosi korzyści połowie dzieci w Michigan. Mamy i tatusiowie mogą wykorzystać te dodatkowe pieniądze w czasie podatkowym, aby opłacić rachunki, położyć jedzenie na stole i kupić przybory szkolne” – stwierdziła Whitmer w oświadczeniu.

„W całych Stanach Zjednoczonych inflacja spada, a płace gospodarstw domowych rosną. To pokazuje, że nasza praca w Michigan i wysiłki prezydenta Bidena w Waszyngtonie kierują nas we właściwym kierunku. „Nadal mamy więcej pracy do wykonania, a dzisiejsze oświadczenie pomoże uzyskaj ulgę wcześniej.” „niż się spodziewano”.

Ile kosztuje kontrola bodźca?

Dokładna kwota płacona podatnikom ze stanu Michigan zależy od Twoich dochodów, stanu cywilnego, liczby kwalifikujących się dzieci i Twojego statusu niepełnosprawności.

Wcześniej ulga podatkowa od dochodu wypracowanego była znana jako „ulga podatkowa dla rodzin pracujących”, ponieważ przynosiła korzyści mieszkańcom o niskich dochodach. W roku 2022 dotyczy to osób o dochodach poniżej 59 187 dolarów i dochodach z inwestycji poniżej 10 300 dolarów.

Chociaż średnia kwota wyniesie 550 USD, rezydenci mogą potencjalnie kwalifikować się do kwoty do 2080 USD w roku podatkowym 2022 i 2229 USD w roku podatkowym 2023.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *