Minister finansów Chile odpowiada na sceptycyzm amerykańskich inwestorów wobec reform promowanych przez rząd – AmericaEconomía

Minister finansów Chile odpowiada na sceptycyzm amerykańskich inwestorów wobec reform promowanych przez rząd – AmericaEconomía

Minister finansów Mario Marcel przebywa w Waszyngtonie w Stanach Zjednoczonych, aby uczestniczyć w corocznych spotkaniach Banku Światowego (BŚ) i Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW).

W kolejnej serii działań odpowiadał na wątpliwości inwestorów co do perspektyw rozwoju kraju i postępów reform.

Podczas seminarium JPMorgan Investor „Chile: The Economic Outlook and the Reform Agenda” Marcel poruszył szereg kwestii ekonomicznych, politycznych i społecznych, które obecnie kształtują perspektywy gospodarcze i finansowe rynku.

Odpowiedział też na sceptycyzm inwestorów co do perspektyw rozwoju kraju i postępów reform. Spotkanie moderował Diego Pereira, główny ekonomista Southern Cone, JPMorgan.

Następnie sekretarz stanu spotkał się z około 40 inwestorami w XP Investment” – poinformował w oświadczeniu Departament Skarbu.

Następnie sekretarz Marcel odbył dwustronne spotkanie z Michaelem Kaplanem, zastępcą sekretarza skarbu ds. półkuli zachodniej, podczas którego omówił konsolidację fiskalną w tym i przyszłym roku, sytuację gospodarczą w Chile oraz przeanalizował możliwą współpracę na polu zielonym. Polityki takie jak produkcja zielonego wodoru.

W tej sprawie, która odbyła się w biurach Banku Światowego, koordynatorzy Ministerstwa Finansów, Moreno i Sanson, a także Dyrektor Wykonawczy Międzyamerykańskiego Banku Rozwoju (IDB) w Chile, Carlos Alvarez, również uczestniczył.

Z tym ostatnim dodatkowo minister odbył również spotkanie dwustronne bezpośrednio po zakończeniu spotkania z Kaplanem.

Następnie prezes Teatinos 120 spotkał się z Alfonso Garcíą Morą, wiceprezesem Międzynarodowej Korporacji Finansowej (IFC) na Europę i Amerykę Łacińską, z którym był zaangażowany w projekty IFC, „które w ciągu ostatniego roku szybko rozrosły się w Chile i może przyznać finansowanie w wysokości ponad 1 000 milionów dolarów w wielu różnych sektorach w ciągu tych dwóch lat”.

Program i spotkania na piątek

W piątek przewidziany jest udział ministra na posiedzeniu plenarnym (Doroczne Walne Zgromadzenia).

Ale wcześniej Marcel weźmie udział w ekskluzywnej konferencji grupowej z sekretarzem skarbu USA w administracji Clintona Lawrencem Summersem, który przedstawi analizę światowej gospodarki, aby wywołać otwartą rozmowę ze swoimi rozmówcami. .

Minister weźmie udział w spotkaniu z ministrami finansów Luksemburga Eurico Pax. Z Egiptu Mohamed Ahmed Maait. z Kolumbii Jose Antonio Ocampo; z Polski, Magdalena Rzeczkowska; Z Belgii Vincent van Bettieghem oraz przedstawiciele banków rozwoju, tacy jak Odile Renaud Basso, prezes Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju (EBOR) czy Marcos Trujjo, prezes Nowego Banku Rozwoju (NBD).

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *