Minister obrony odpowiada na masakrę w Kolumbii

ministro-de-defensa-responde-por-masacre-en-colombia

Molano powinien wprowadzić Cię w dyskusję na temat kontroli politycznej w celu dostarczenia informacji i wyjaśnienia działań prowadzonych przez armię narodową, której ofiarami byli cywile i małoletni.

28 i 29 marca na terenach wiejskich w Puerto Leguzamo w prowincji Putumayo w operacji wojskowej przeciwko dysydentom z byłego FARC zginęło 11 osób, w tym nieletnia i rdzenna władza.

W zeszłym tygodniu przedstawiciele Kongresu zażądali usunięcia Molano z urzędu w związku z jego odpowiedzialnością za masakrę.

Maria José Pizarro z Coalición Decentes wyjaśniła, że ​​wspomniany proces nie uwzględniał zasad rozróżnienia, ostrożności i proporcjonalności.

Wskazał, że dokonywano masowych ataków na ludność cywilną, wymuszonych zaginięć, tortur i pozasądowych egzekucji.

Dodał: „Zabijali cywilów, nieletnich, rodziców, kobiety w ciąży i przywódców społeczności, sprawiali, że uchodzili za bojowników, zmieniali położenie ciał, przenosili je z miejsca na miejsce i podkładali w nich broń”.

Podkreślił, że wojsko torturowało, prześladowało i celowo powodowało ból i cierpienie społeczeństwu oraz zamykało je w upokarzających i nieludzkich sytuacjach na boisku piłkarskim, w środku słońca i bez wody.

Zwrócił uwagę, że naruszyli międzynarodowe prawo humanitarne, ponieważ konieczne było zidentyfikowanie w mundurze sił zbrojnych elementów sił ogólnych biorących udział w operacji.

„Według zeznań tej samej społeczności wydali rozkaz strzelania z helikoptera bez wyraźnego celu. Jego ciągłe zapewnianie o legalności operacji sprawia, że ​​jego (Molano) pobyt u steru Ministerstwa Obrony jest nie do przyjęcia.”

Senator Partii Demokratycznej Ivan Cepeda wezwał obywateli do kontynuowania dziś dyskusji na temat kontroli politycznej.

acl / otf

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.