Minister pracy Ekwadoru uniknął cenzury w parlamencie – Prinsa Latina

Urugwajscy naukowcy nie zgadzają się z rządowymi środkami zwalczania wirusa Covid-19 - Prensa Latina

Propozycja wotum nieufności, promowana przez ustawodawców Marcelę Aguinagę i Marcelę Holguín z Rady Rewolucji Obywatelskiej, nie uzyskała poparcia wymaganego 91 głosami do zatwierdzenia.

Po debacie, w której przesłuchujący ponownie wyjaśniali powody wniosku o zwolnienie, a Esch miał prawo do obrony, tylko 45 posłów na posiedzeniu plenarnym głosowało za nim, 15 było przeciwnych, 56 wstrzymało się od głosu, był też jeden biały. głosować.

Przydzielanie miejsc pracy, które do niego nie należą, odmowa dostępu do informacji publicznej Monitorowi Niepełnosprawności i naruszenie konstytucji poprzez nieprzeprowadzenie przeglądu ujednoliconego wynagrodzenia podstawowego na 2021 r. I zatrzymanie go na poziomie 400 dolarów, co było jednym z powodów przedstawionych przez parlamentarzystów.

„To proces, który ma na celu zadośćuczynienie milionowi pracowników, którzy stracili źródło pracy, ponieważ dwa miliony Ekwadorczyków jest bezrobotnych, co oznacza, że ​​żyją za mniej niż 400 dolarów miesięcznie” – powiedział Aguiniaaga.

Ze swojej strony Holguín bronił organu nadzorczego Towarzystwa Narodowego, zwłaszcza w obliczu utraty pracy na jednym z najtrudniejszych etapów, nie tylko z powodu epidemii Covid-19, ale także kryzysu gospodarczego i humanitarnego. Urodziłem się.

W swojej obronie urzędnik twierdził, że zajął pozycję w najtrudniejszym momencie zatrudnienia, kiedy tylko 16 proc. Ludności aktywnej zawodowo miało odpowiednią pracę.

Odnosząc się do konkretnych powodów, powiedział, że zastosowane decyzje umożliwiły przywrócenie ponad 120 000 zarejestrowanych umów.

W odniesieniu do wynagrodzenia zasadniczego za rok 2021 uzasadnił swoją decyzję przepisami art. 18 Prawa pracy, zgodnie z którym jest ono ustalane na podstawie przewidywanej inflacji na kolejny rok.

Po wyjściu z procesu impeachmentu bez szwanku, Esch będzie kontynuował swoją pracę, aw przyszłym tygodniu weźmie udział w pierwszych spotkaniach zespołów przejściowych, aby przekazać rząd prezydentowi elektowi Guillermo Laso, który zostanie zaprzysiężony 24 maja.

Pokój / scm

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *