Minister spraw zagranicznych Chin rozpoczyna swoją afrykańską podróż w Egipcie

Minister spraw zagranicznych Chin rozpoczyna swoją afrykańską podróż w Egipcie

Minister ma złożyć wizytę w Egipcie, Tunezji, Togo i Wybrzeżu Kości Słoniowej do 18 bieżącego miesiąca, aby kontynuować ustalenia uzgodnione w dialogu przywódców Chin i Afryki w ramach przygotowań do współpracy chińsko-afrykańskiej w 2024 r. Forum i zacieśnienie współpracy z tymi krajami.

W związku z tym rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych Mao Ning zauważył, że podczas dialogu przywódców Chiny-Afryka w sierpniu zeszłego roku prezydent Xi Jinping przedstawił trzy propozycje wsparcia industrializacji, modernizacji rolnictwa i rozwoju talentów na kontynencie.

Według oficjalnych danych Chiny stały się w ostatniej dekadzie największym partnerem handlowym Afryki, a dwustronna wymiana handlowa odnotowała w 2022 r. wzrost o 14,8% rok do roku.

Niedawno prezydent azjatyckiego giganta Xi Jinping podkreślił przyjaźń, wzajemne zaufanie i wspólne cele, które łączą Pekin i Kair.

Podkreślił: „W ostatnich latach stosunki między Chinami a Egiptem rozkwitły, praktyczna współpraca w różnych dziedzinach przyniosła owocne rezultaty, a przyjaźń między obydwoma narodami pogłębiła się”.

Według Mao Wang Yi będzie kontynuował swoje międzynarodowe tournée po Brazylii i Jamajce w dniach 18–22 stycznia, a jego celem będzie podniesienie poziomu współpracy, a także poprawa komunikacji i koordynacji w głównych kwestiach międzynarodowych i regionalnych.

Rial omański/idm

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *