Minister spraw zagranicznych Ławrow ocenił rundę negocjacji między Rosją a Ukrainą jako pozytywną

Minister spraw zagranicznych Ławrow ocenił rundę negocjacji między Rosją a Ukrainą jako pozytywną

Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow spotkał się ze swoim chińskim odpowiednikiem Wang Yi w przeddzień III Konferencji Ministerialnej Krajów Sąsiednich Afganistanu, zaplanowanej na czwartek w chińskim mieście Tunxi.

w zamian, Minister spraw zagranicznych Rosji mówił o postępach operacji wojskowej na Ukrainie i rozwoju dialogu z Kijowem. W środę Ławrow przeprowadzi też szereg rozmów bilateralnych z ministrami spraw zagranicznych innych krajów.

Ministrowie spraw zagranicznych podkreślili, że nielegalne jednostronne sankcje nałożone przez Stany Zjednoczone i ich sojuszników na Rosję przynoszą, zdaniem rosyjskiego MSZ, efekt przeciwny do zamierzonego. Ponadto Ławrow zwrócił uwagę na biologiczną działalność militarną Stanów Zjednoczonych na Ukrainie.

W przemówieniu otwierającym przed spotkaniem rosyjski minister wskazał, że świat przechodzi przez ważny etap w historii stosunków międzynarodowych, na końcu którego „należy znacząco wyjaśnić sytuację globalną”.

„Zmierzymy z wami, wraz z innymi podobnie myślącymi krajami, w kierunku wielobiegunowego, sprawiedliwego i demokratycznego porządku światowego” – powiedział Ławrow swojemu chińskiemu odpowiednikowi.

Natomiast w relacjach dwustronnych między Moskwą a Pekinem starszy dyplomata podkreślił, że strona rosyjska jest bardzo zainteresowana ich „ciągłą współpracą rozwojową”. w spójny, konsekwentny sposób” i tak zaawansowany, że „dostrzegą konkretne środki w celu wprowadzenia wszystkich umów w życie”.

„Cieszymy się z powrotu do Chin.To nasze drugie spotkanie w tym roku. [lo que] „Podkreśla intensywność i wiarygodność naszego regularnego dialogu dwustronnego” – powiedział Ławrow.

Wyżsi dyplomaci poruszyli także kwestie związane z sytuacją w Afganistanie i Azji Centralnej w ogóle oraz programem nuklearnym Iranu i Korei Północnej, a także innymi kwestiami regionalnymi i globalnymi.

Rosyjskie MSZ wskazało, że Dwaj ministrowie spraw zagranicznych wysoko ocenili obecny stan stosunków między ich krajami”.która „wciąż dynamicznie się rozwija w niestabilnej i napiętej sytuacji w polityce zagranicznej” i zgodziła się na intensyfikację współpracy dwustronnej i wielostronnej.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.